Canı Yanan Kaola İnsana Sığındı

Canı Yanan Kaola İnsana Sığındı

Avustralya'daki orman yangınında bir çok hayvan telef olmaktan kurtulamadı.

Atila Altuntaş'ın Haberi

Avustralya’da yangın söndürme ekibinin içinde çalışan David Tree, yangından zarar gören bir Koala’yı kurtararak, Avustralya’da günün adamı oldu.

Uluslararsı Haber Ajansı AP’ye konuşan David Tree, ‘’Arkadaşımla birlikte yangının yoğun olduğu bölgeye doğru hızlı bir şekilde ilerliyorduk. Birden bir Koala’nun bize doğru canı yanmış bir şekilde baktığını gördüm. Normalde Koalalar insanlardan kaçarlar, ama bu öyle bir bakıyordu ki bizden çaresiz bir şekilde yardım istediğini hissettim’’ dedi.

Koala ‘ya yardım etmeye karar veren David, hayvanın yanına vardığımda ayaklarının ve tırnaklarının bir kısmının yanmış olduğunu ve acı çektiğini fark ettiğini belirtti. Yanında getirdiği iki pet şişe suyu Kaola’ya içirmeye çalıştığını ifade eden David, ‘’Kaola, pet şişeyi ağzına doğru yanaştırdığımda sanki biberon emen bebek gibi, iki şişe suyu kana, kana içti’’ dedi.

Şans eseri ormanda fark edilerek hayatı kurtarılan Koala, yetkililer tarafından Avustralya’daki büyük bir hayvanat bahçesine teslim edildiği bildirildi.

KOALA HAKKINDA KISA BİLGİ

Koala (Phascolarctos cinereus) Avustralya'ya özgü, yapılı, otçul, keseli ve ağaçta yaşayan bir memeli türüdür. Phascolarctidae ailesinin yaşayan tek temsilcisidir.
Koala, Adelaide civarından Cape York Yarımadası'nın güney kısmına kadar, Avustralya'nın batı kıyıları boyunca ve ormanları besleyecek yeterli yağışın bulunduğu iç kesimlerde bulunur. Güney Avustralya koalaları 20. yüzyılın ilk dönemlerinde geniş çaplı katliama uğradı. Koala, Tazmanya ve Batı Avustralya'da bulunmamaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 5323 defa okunmuştur