Çelik:"Okullarımızla iftihar ediyorum"

Çelik:"Okullarımızla iftihar ediyorum"

Endonezya'da Temaslarını Sürdüren Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Başkent Cakarta'da Ziyaret Ettiği Bir Türk Okulunda, "Bu Okulların Başarıları Bizim İçin Bir İftihar Vesilesidir. Size Söz Veriyorum Türk Okulların Sayısının Artması İçin Gayret Gösterec

Endonezya'da temaslarını sürdüren Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, başkent Cakarta'da ziyaret ettiği bir Türk okulunda, "Bu okulların başarıları bizim için bir iftihar vesilesidir. Size söz veriyorum Türk okulların sayısının artması için gayret göstereceğim" dedi.

Bakan Çelik ile mevkidaşı Bambang Sudibyo, başkent Cakarta'da faaliyet gösteren Krarisma Bangsa Türk okulu ve Endonezya Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Kharisma Bangsa Türk okulunun kendileri için özel olarak düzenlediği programa katılan Çelik, yapılan çoşkulu karşılamadan oldukça etkilendi.

Bakan Çelik, kendisini çiçeklerle karşılayan Endonezyalı öğrencilerin yanına giderek onlarla tanıştı ve kendileriyle Türkçe konuştu. Çelik öğrencilere, "Sizler gelecekte Türkiye ve Endonezya arasında kültür köprüsü vazifesi göreceksiniz" dedi. Bazı öğrenci ve velilerle konuştuğunu söyleyen Çelik, "Bir öğrenci velisi çocuğunun bu okul sayesinde dünya standartlarında modern bir eğitim aldığını ve güzel ahlak sahibi olduğunu söyledi. Türk Milli Eğitim Bakanı olarak bu söylenenlerden büyük bir gurur duydum" diye konuştu.

Her iki Bakan daha sonra okul bahçesinde öğrencilerin hazırladığı ve iki ülke arasındaki sevgiyi temsil eden ağaç fidanlarını diktiler.

Bakan Çelik, daha sonra beraberindeki heyetle Endonezya Üniversitesi Rektörü Somantriİ'nin özel davetine katıldı.(CİHAN)