Cem Garipoğlu koğuşa imam istedi

Cem Garipoğlu koğuşa imam istedi

Cem Garipoğlu talebi üzerine cezaevine gelen vaiz, İslamiyet üzerine sorularını yanıtladı...

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu, Silivri Cezaevi'nde kendini dini konulara verdi.

Cem, yaklaşık 15 gün önce cezaevi yönetiminden dini konularda bilgi almak için hoca talebinde bulundu. Cezaevi yönetimi de Silivri Müftülüğü'nden vaiz istedi. Bunun üzerine müftülük, Vaiz Zekeriya Abdulazizoğlu'nu Cem Garipoğlu'na din dersleri vermek üzere görevlendirdi. Abdulazizoğlu, kısa bir süre önce Silivri Cezaevi'ne giderek L-4 koğuşunda bir saat boyunca Cem'le görüştü. Cem'in çok sakin bir yapısının olduğunu belirten Abdulazizoğlu görüşmeye ilişkin şu bilgileri verdi: 'Biz mahkumlardan gelen isteklere göre ziyaretler yaparız. Cem, din dersi almak için 15 gün yazılı bir başvuru yapmış. Koğuşuna gittim'

SORU HAZIRLAMIŞTI

Vaiz Abdulazizoğlu şöyle devam etti: 'Soruları yazdığı bir kağıdı uzattı. İslam'ın ve imanın şartları, İslamiyet'in doğuşu, İslam ile Hıristiyanlık ve Musevilik arasındaki farklar gibi sorular vardı. Sırasıyla anlattım. Çok dikkatli dinliyordu. Peygamber Efendimiz'in hadislerini okudum. Beni can kulağıyla dinledi.'

CİNAYETİ KONUŞMADIK

Cem'in kendisini çok iyi karşıladığını belirten Abdulazizoğlu, 'Her mahkum cezaevine girdiği zaman pişman olur. Cem'de de öyle bir hava var. Biz mahkumların özel hayatına girmeyiz. Onunla cinayete ve özel hayatına dair hiçbir şey konuşmadım' dedi.

BABAYA AĞABEY VE ANNE MORALİ

Bayramın son günü Mehmet Nida Garipoğlu'nu ağabeyi Hayyam Garipoğlu ve annesinin ziyaret ettiği öğrenildi.    AKŞAM'ın ulaştığı cezaevi kaynaklarına göre, cinayetle ilgili konuşulmadı. Hayyam Garipoğlu'nun kardeşine 'Sen canını sıkma. Hukuki olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız' dediği öne sürüldü.

SORU İŞARETLERİNİ KALDIRDINIZ

Vaiz Zekeriya Abdulazizoğlu, Cem Garipoğlu'nun kendisine,  'Hocam kafamdaki soru işaretlerini kaldırdınız' dediğini söyledi.

(Kaynak: Akşam)