Vahşet gecesi haplanmış

Vahşet gecesi haplanmış

Üst düzey bir polis yetkilisi, Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun cinayet gecesi uyuşturucu hap aldığını tahmin ettiklerini söyledi.

Etiler'deki bir çöp konteynerinde parçalanmış cesedi bulunan Münevver Karabulut cinayetini soruşturan üst düzey bir emniyet yetkilisi, katil zanlısının Cem Garipoğlu olduğunu söyledi. Cinayeti tek kişinin işlediğini söyleyen yetkili "Toplanan deliller ve ulaştığımız bilgi cinayetin bir kişi tarafından işlendiğini bu kişinin de peşinde olduğumuz Cem Garipoğlu olduğunu gösteriyor. Zanlı olay sırasında normal değildi. Aşırı derecede alkollüydü. Haplı olduğunu da düşünüyoruz" dedi.
ANNE BABANIN AĞIZ BİRLİĞİ

Cinayeti çözmek ve katil zanlısını yakalamak için gözaltına alınan annesi Tülay Makbule ve babası Mehmet Nida Garipoğlu'nun emniyette ayrı nezarethanelerde tutulduğu öğrenildi. Çiftin sorgularında ağız birliği yapmamaları için görüşmelerine bile izin verilmediği belirtildi. Başka şüphelilerin aksine gözyaşı dökmeyen karı kocanın elleri kenetlenmiş gözleri yerde donuk bir şekilde günlerce beklediği kaydedildi. İkilinin bu hallerinin avukatları önünde ifade verirken ve mahkemede de devam ettiği öne sürüldü. Çift, polisin sorularına "Olayı sırasında evde değildim. Görmedim. Cinayeti kimin işlediğini bilmiyorum" şeklinde cevap verdi. Anne Tülay Makbule Garipoğlu'nun evdeki silinmiş kan izlerine ise "Ben yalnızca kusmuk gördüm. Onu temizledim. Kan görmedim" diye yanıtladı.

'LÜKS ARABAYLA GELENLERE BAKIN'

Katledilen genç kızın amcacı Hüseyin Karabulut, dün Yeni Şafak'a yaptığı açıklamada yeğeni Münevver Karabulut'un Etiler'de cesedinin bulunmasından sonra sevgilisi Cem Garipoğlu'nun arandığı geceyi anlatarak 'Polis Bahçeşehir'deki eve gittiğinde kuzenim de onlarla beraber gitti. Polis içerde araştırmalarını yaparken yüzün üzerinde Mercedesli ve jipli kalbur üstü kişi Bahçeşehir'deki eve Garipoğlu'na destek vermek için gelmiş. Acaba delilleri karartmaya mı geldiler diye de düşünmeden edemiyoruz' demişti.

Bir anda organize olan ve olay yerine lüks araçlarla gelenlerin Cem Garipoğlu'nun yakın çevresi olduğuna dikkat çeken Hüseyin Karabulut, akıllara, filmlerde görülebilecek sapkın partileri getirdi. Vahşi filmlerin yönetmeni Quentin Tarantino hayranı olduğu öğrenilen Cem Garipoğlu, okulda da sert çıkışlarıyla ve arkasında bir güç olduğunu hissettirmesiyle tanındığı belirtildi.


Facebook'ta Rusya vurgusu

Facebook'ta"Münevver'in katilini linç etmek isteyenler" adı altında grup kuruldu. Cem Garipoğlu'nun Rusya'ya gittiği yönünde yorumlar yazıldığı görüldü. Münevver'in arkadaşları tarafından oluşturulan gruplardaki üye sayısı ise 6 bine yaklaştı.


Cem, yurt dışına kaçmaya çalışıyor

Ailesinin "Hayatından endişe ediyorum" dediği ve sınır kapılarında resmi yollardan yurtdışına çıktığı tespit edilemeyen şüpheli Cem Garipoğlu'nun Rusya'ya kaçmak için çabaladığı belirtildi. Cem Garipoğlu'nun Rusya'ya kaçmak istemesinde bu ülkede uzun süre eğitim görmesi ve orada yanında kalabileceği tanıdıkları olmasının etkili olduğu

ileri sürülüyor.


Bartholomeos'tan aşçısına destek


Fenen Rum Patriği Bartholomeos, yıllardır Patrikhane'de aşçılık yapan ünlü aşçı baba Süreyya Karabulut'u Mengen'e kadar giderek acısına ortak oldu. Fener Rum Patrikhanesi'nde aşçılık yapan Süreyya Karabulut'un kızının başına gelenler, Patrikhane'de derin üzüntü yarattı. Acılı aile, 18 yaşında kızlarını gömdükleri memleketleri Mengen'de yüreklerinde yanan ateşi söndürmeye çalışıyor. Acılı aile, her gün kızlarının mezarı başına giderek, hayalleriyle birlikte gömdükleri biricik kızlarna dualar okuyor. Yıllardır Patrikhane'de aşçılık yapan ünlü aşçı baba Süreyya Karabulut'u arkadaşları da yalnız bırakmıyor. Bartholomeos özellikle İstanbul'dan Mengen'e Karabulut ailesinin evine giderek, taziye ziyaretinde bulundu. Ailenin acısını paylaşarak, bu vahşeti kınadı. Bartholomeos, desteklerini acılı aileden esirgemeyeceklerini belirterek, açşısının yanında olduğunu söyledi.