Cesedini 2 kişi arabayla getirdi

Cesedini 2 kişi arabayla getirdi

Etiler'deki vahşi cinayetin kurbanı genç kız ünlü bir aşçının kolej öğrencisi kızı çıktı

Etiler'de, başı gitar kutusuna, gövdesi ise siyah bir bavula konularak çöp konteynırına atılan cesedin, 18 yaşındaki kolej öğrencisi Münevver Karabulut'a ait olduğu belirlendi.
Önceki gece saat 20.00 sıralarında Dilek Yıldızı Sokak'ta bulunan çöp konteynırını karıştıran kağıt toplayıcıları, bir gitar kutusu buldu. Kutuyu açtığında çığlıklar atan şahısların, 155 Polis İmdat'ı araması üzerine olay yerine gelen ekipler, kutuda kesik bir baş ile karşılaştı. Çöpte yapılan incelemede, genç kızın vücudu ise siyah bir bavulun içinden çıktı.

BAŞARILI KOLEJ ÖĞRENCİSİ

Çöpte gitar kutusu ile siyah bavulun yanı sıra bir de çanta bulundu. Çantadan çıkan özel eşyalardan yola çıkan polis, cesedin Şişli'deki Özel Bingül Erdem Lisesi son sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Münevver Karabulut'a ait olduğunu belirledi. Çevresi tarafından çok sevilen ve başarılı bir öğrenci olduğu belirtilen genç kızın cesedi, konteynırla birlikte detaylı inceleme yapılmak üzere çekiciyle alınarak Yıldız'daki İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

ATARKEN GÖRDÜK

Çöp konteynırının 50 metre uzağındaki Mutlu Sitesi'nin güvenlik görevlileri Oktay Kanoğlan ve Vefa Çelik, polise verdiği ifadede, olay öncesi site önüne park eden Citroen C4 marka otomobilden biri 25, diğeri 45 yaşlarında, kirli sakallı 2 kişinin indiğini ve ellerindeki gitar kutusu ile bavulu sokağın başındaki çöp konteynırına atmak istediklerini söyledi. Görgü tanıkları, şahısların kendilerini fark etmesi üzerine bundan vazgeçip 50 metre ilerideki çöp konteynırına yöneldiklerini belirtti. Çevreki binaların güvenlik kamerası görüntülerine el koyan polis, araç ve görüntülerden kimliği meçhul şahısların eşkallerini belirlemeye çalışıyor.

POLİS ARKADAŞINI ARIYOR

Münevver Karabulut'un üniversiteye hazırlanmak için dershaneye gittiği, olay günü sabahleyin evden çıktığı, saat 15.00'te ise erkek arkadaşı Cem Garipoğlu ile randevusu olduğu öğrenildi. Genç kızın kısa bir süre önce, tanınmış bir ailenin oğlu olan Cem Garipoğlu ile çıkmaya başladığı bilgisine ulaşan polis, Etiler'deki evine gittiğinde ise genci bulamadı. Gencin ailesini gözaltına alan polis ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı soruşturmasını sürdürüyor.


Parçalara ayırıp konteynıra attılar

Öldürüldükten sonra başı gitar kutusuna, gövdesi ise bavula konularak Etiler'deki çöp konteynırına atılan talihsiz genç kızın cesedi, konteynırla birlikte çekiciyle alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. İncelemelerin ardından Karabulut'un cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Karabulut'un otopsisinde, başının gövdesinden ayrılmadan önce bıçak darbeleriyle yaralandığı tespit edildi. Genç kızın cenazesi otopsi sonrası yakınları tarafından alınarak defnedilmek üzere memleketi Bolu'nun Mengen İlçesi'ne götürüldü.


Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 1468 defa okunmuştur