CHP Çankaya adayını açıkladı

CHP Çankaya adayını açıkladı

CHP Çankaya ilçesi Belediye Başkan adayını açıkladı.

CHP Çankaya Belediye Başkan adayını sonunda açıkladı.Yerel seçimlerde CHP'nin Çankaya Belediye Başkan Adayı Bülent Tanık oldu.

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz’ın yeniden aday gösterilmeyeceğinin açıklanmasının ardından gözler CHP'nin yeni adayındaydı.

14 aday adayının başvuru yaptığı ilçe için parti yönetimi son kararını verdi ve CHP'nin Çankaya Belediye Başkanı adayı Bülent Tanık oldu.

CHP Sözcüsü ve Genel Sayman Mustafa Özyürek, yaptığı açıklamada, partinin yetkili organlarınca gerçekleştirilen aday belirleme çalışması sonrasında, Çankaya ilçesi belediye başkanlığı için şehir plancısı ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) eski başkanlarından Bülent Tanık'ın aday gösterilmesine karar verildiğini söyledi.

CHP'nin Ankara Yenimahalle ilçesi Belediye Başkan Adayı Fethi Yaşar, Keçiören Belediye Başkan Adayı Taner Güler, Etimesgut Belediye Başkan Adayı ise Bahattin Atalay olarak belirlendi.

BÜLENT TANIK KİMDİR?

Eski TMMOB genel başkanlarından Bülent Tanık’ın adı daha önce Ankara Büyükşehir Belediyesi için konuşulmuştu. Şehir Plancısı olan Bülent Tanık, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden mezun. Tanık 2007 yılında yapılan genel seçimlerde de Ankara 1.bölgeden milletvekilli adayı olmuş ama seçilememişti.

Rüşvet belgelerinin ortaya çıkmasından sonra CHP Çankaya'da sıkıntı yaşarken, AK Parti rakibinin kalesini yıkmak için ANAP'lı eski bakan Bülent Akarcalı'yı aday göstermişti.

Bu haber toplam 892 defa okunmuştur