CHP'de ikinci Dersim depremi!

CHP'de ikinci Dersim depremi!

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli İl Başkanı Hüseyin Güneş, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sert tepki gösterdi.

CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün Dersim açıklamalarıyla başlayan, CHP Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Değer'in Dersimlilerden özür dilemesiyle daha da büyüyen "Dersim krizinde" bir ağır eleştiri de Tunceli İl Başkanı Hüseyin Güneş'ten geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli İl Başkanı Hüseyin Güneş, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini istifaya zorladığını söyledi.
 
Güneş, “CHP, ilkeli bir partidir. Ben gerçek bir partiliyim, bu parti, Ali’nin, Mehmet’in partisi değil, bu parti SSK yönetilir gibi yönetilmez. Kimse bu partiyi makam ve mevki için kullanamaz. Halkın ve yönetimin isteklerini dikkate almak zorundadır. Hukuksal anlamda haklarımı sonuna kadar arayacağım.” dedi.
 
CHP Tunceli İl Başkanı Hüseyin Güneş, CHP’nin 12 Haziran Milletvekili seçimlerinde Tunceli’den iki milletvekili çıkararak en yüksek oyu aldığını, ancak hiçbir gerekçe gösterilmeden istifasının istendiğini ifade etti.
 
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın siyasi çevrelerin, istifası yönünde çalışma başlattıklarını ve kendisini Deniz Baykal’a yakın olmakla hedef gösterdiklerini dile getiren Hüseyin Güneş, CHP’nin Tunceli’de hızla feodal bir yapılanmaya doğru ilerlediğini savundu.
 
CHP’nin Tunceli’deki teşkilatının yakından ve uzaktan alakası olmayan kesimler tarafından sarıldığını ve kendisine herhangi bir gerekçe bildirilmeden istifaya zorlandığını belirten Güneş, “Genel başkan istifa etmemi istiyor. İstifa etmem için gerekçe sorduğumda ise herhangi bir gerekçe göstermiyor. Genel başkana yakın çevreler benim il başkanlığımdan uzaklaşmamı istiyor. Bunun için genel başkana benim Deniz Baykal’a yakın olduğumu söylüyorlar. Ben, ilkeleri olan gerçek bir CHP’liyim. Bu teşkilat değiştirilmek isteniyor, CHP’li olmayan, CHP’ye karşı duran insanlarla doldurulmak isteniyor.” dedi.
 
Güneş; CHP İl Başkanı olarak 12 Haziran milletvekili seçimleri öncesinde ön seçim yapılması ve halkın istemlerinin dikkate alınması yönünde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na isteklerini yöneltmelerine rağmen, teşkilat ve halkın taleplerinin dikkate alınmadığına dikkat çekti. Güneş, Kılıçdaroğlu’nun genel başkan seçilmesiyle birlikte bazı kesimlerin partiyi makam ve mevki için kullandıklarını söyledi.
 
GÜNEŞ: CHP TUNCELİ’DE FEODAL BİR YAPILANMAYA DOĞRU GİDİYOR
 
CHP Tunceli İl Başkanı Hüseyin Güneş, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in, Dersim'le ilgili yaptığı açıklamasının ardından, belediye başkanları ve çok sayıda CHP’linin CHP’yi faşist parti ilan ederek istifa ettiklerini dile getirdi. Güneş, CHP’den istifa eden ve CHP’yi acımasızca eleştiren insanların tekrar CHP’ye dönmesine anlam veremediğini belirtti.
 
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Tunceli eski milletvekili Hasan Güyüldar’ı il başkanı ve yönetimi oluşturması için görevlendirdiğini, bu amaçla il başkanlığı görevi için de Tunceli’de eczacılık yapan Kemal Bozkurt’u düşündüklerini belirten Güneş, “Genel Başkan Kılıçdaroğlu, il başkanı olarak Kemal Bozkurt’u düşünüyor. Kemal Bozkurt ve beraberindekiler, Onur Öymen’in konuşmasının ardından CHP’ye tepki göstererek partiden istifa etmiş ve yürüyüşlerle CHP’yi protesto etmişlerdi. Bu partide hiçbir emeği olmayan, partinin ilkelerine uymayan kişilere CHP’de görev veriliyor. Bunu anlamak mümkün değil.” diye konuştu.
 
CHP Tunceli İl Teşkilatını makam ve mevki peşinde olan insanlar tarafından doldurulmak istendiğine dikkat çeken Güneş, CHP’nin feodal bir yapılanma içine girmeye başladığına işaret etti. CHP’nin, kişilerin partisi olmadığı ve ilkeli bir parti olduğunun altını çizen Güneş, şunları ifade etti: “CHP, ilkeli bir partidir. Ben gerçek bir partiliyim, bu parti Ali’nin, Mehmet’in partisi değil, bu parti SSK yönetilir gibi yönetilmez. Kimse bu partiyi makam ve mevki için kullanamaz. Halkın ve yönetimin isteklerini dikkate almak zorundadır. Hukuksal anlamda haklarımı sonuna kadar arayacağım.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.