CHP, DP ve MHP şok olacak!

CHP, DP ve MHP şok olacak!

Bu ilin CHP, DP ve MHP'li başkanları referandumda 'evet' diyeceğini açıkaladı. İŞTE O İL;

Nevşehir'de 1 CHP, 2 DP ve 2 MHP'li belde belediye başkanı ile 1 MHP'li İl Genel Meclis üyesi, referandumda 'evet' oyu kullanacaklarını açıkladı.

Başkanlar, kararlarından dolayı sonuçlarına da memleketin geleceği adına katlanacaklarını belirtti.

Mahalli İdareler Derneği Nevşehir Şubesi'nde toplanan Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Hacıbektaş ilçesine bağlı Kızılağıl Belediye Başkanı İbrahim Güven, Milliyetçi Hareket Partili (MHP) Gülşehir ilçesine bağlı Ovaören Belediye Başkanı Şadi Dalgıç ve Avanos ilçesine bağlı Göynük Belediye Başkanı Recep Özbek, Demokrat Partili (DP) Nevşehir merkez Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit ve Gülşehir ilçesine bağlı Abuşağı Belediye Başkanı Savaş Apaydın ile MHP'li Kozaklı ilçesi Genel Meclisi Üyesi Memduh Ünsal, partilerinin aldığı karara rağmen referandumda 'evet' diyeceklerini ve bunun siyasi karşılığı olursa da yerine getireceklerini kaydetti.

 Belediye başkanları ve il genel meclis üyesi adına basın açıklamasını Abuşağı Belediye Başkanı Savaş Apaydın yaptı. Apaydın, çeşitli siyasi fikir ve düşüncelerden olan belediye başkanı ve il genel meclisi üyeleri olarak referandumda 'evet' oyu kullanacaklarını açıklamak için bir araya geldiklerini söyledi. Apaydın, "Bizler anayasa değişikliğinin partiler üstü bir mesele olduğu kanaatine vardık. Memleket meselesi olarak değerlendirdik. Bu anayasa değişikliğinin ülkemizi demokrasisi gelişmiş ülkeler düzeyine çıkartacağına, insan hak ve özgürlüklerini geliştireceğine ve yerel yönetimleri güçlendireceğine inandığımız için de Anayasa değişiklik paketine evet deme kararı aldık." diye konuştu.

Başkan Apaydın, bir soru üzerine "Bizler farklı siyasi görüşten partilere mensup insanlarız. Bizreferandumoylamasını memleket meselesi olarak görüyoruz. Memleketimizin geleceği açısından olacak her şeye katlanacağımızı da ilan ediyoruz." dedi.

 

 

Samanyoluhaber.com

Etiketler :