'Güneydoğu'da hakim olan güç PKK'

'Güneydoğu'da hakim olan güç PKK'

CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, Ak Parti'nin yanlış politikalar izlediğini söyledi ve Güneydoğudaki kontrolün Türk devletinden çıktığını iddia etti

CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün teröristlerce kaçırılmasıyla ilgili şüpheleri olduğu yönündeki sözleri üzerine şunları söyledi: "Şimdi Sayın Başbakan'ın Hüseyin Aygün'e tepki gösterebilmesi için ilk önce Habur'da PKK'lı teröristleri davul zurna ile karşıladıklarını, devletin hakiminin, savcısını oraya getirip çadır kurup mahkeme kurduklarını, Oslo'da PKK ile pazarlık yapan MİT görevlilerini kendisinin görevlendirdiğini, Hakan Fidan'ın da 'Ben Başbakan'ın özel temsilcisiyim' açıklamasını izah etmesi lazım.

'Önce dönüp kendi etrafına baksın'

İmralı'da Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmelerde MİT'i kendisinin görevlendirdiğini, 'Evet ben yaptım, var mı bir diyeceğiniz?' açıklamasını yaptığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Bunun yanında yine BDP'li milletvekillerinin PKK'lılar ile kucaklaşırken Sayın Başbakan'ın gösterdiği tek tepki, 'Allah muhabbetlerini arttırsın' şeklinde oldu. Şimdi Sayın Başbakan tüm bunları bize izah ederse biz Hüseyin Aygün'ün söylediği 3-5 cümleyi, bir terörist eylemden kurtulmuş olmanın heyecanı ile sarf ettiği cümleleri halkımıza çok rahat izah edebiliriz. 3-5 gün önce Sayın Bülent Arınç, Apo'nun ev hapsine alınabileceğini söyledi. Şimdi eğer siz birilerine bir şey söyleyecekseniz önce bir dönüp kendi etrafına bakacaksınız. Bugün artık AKP ile PKK'nın ortak olduğunu bilmeyen kimse kalmadı bu ülkede."

'Güneydoğu'da hakim olan güç PKK'

Hürriyet'te yer alan habere göre, CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, Güneydoğu'da hakim olan gücün PKK olduğunu iddia etti ve, BDP Eşbaşkanı Demirtaş'ın 'Çukurca-Şemdinli arasındaki 400 kilometrenin PKK'nın denetiminde olduğu' iddiasını hatırlattı. Düzgün, "Tam bir hafta bir yalanlama gelmedi. Geçen gün Bekir Bozdağ dedi ki 'Yok öle bir şey.' Bir hafta bekledikten sonra. Şunu artık biliyor ki insanlar, ülkenin Güneydoğusu'ndaki kontrol AKP'nin uyguladığı yanlış politikalar sonucunda Türk devletinin kontrolünden çıkmıştır. Bugün orada hakim olan güç PKK'dır maalesef. Yani bunu çok büyük bir üzüntü ile söylüyorum ama dediğim gibi bu var olan bir gerçek. Bunu herkes görüyor, herkes biliyor" diye konuştu.
 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.