“CHP İşgal Altında, Kemal Bey Rehin!”

“CHP İşgal Altında, Kemal Bey Rehin!”

Gazeteci Şamil Tayyar gitti, milletvekili Şamil Tayyar geldi. İlk açıklamasında yine ezberleri bozdu... İşte Miletvekili Şamil Tayyar'ın ilk röportajı...

“CHP işgal altında, Kemal Bey rehin!”

Şamil Tayyar, CHP’nin yemin etmemesi sonucu gelinen durumdan CHP tabanının da ciddi şekilde rahatsız olduğunu belirtti. Bugün seçim olsa AK Parti’nin %60 oyla geleceğini söyleyen Tayyar, “CHP’ye karşı büyük bir öfke ve tepki var.” diye konuştu.

“Biz şimdi yeni anayasayı konuşamıyoruz bile. Türkiye’yi yeni anayasayı yapmaktan alıkoyacak her türlü enstrüman kullanılıyor. Burada CHP ve BDP’ye düşen temel görev bu oyuna gelmemeleridir. Türkiye’nin demokratik dönüşümünü sağlayacak yeni anayasaya katkı sunmaları gerekirdi. Malesef bunu yapamadılar, tuzağa düştüler. CHP işgal altında, Kemal bey rehin alınmış durumda. Kemal Kılıçdaroğlu’nu tanıdığım kadarıyla, eğer CHP yönetiminde kendi özgün düşüncesi egemen olsa, CHP bu tavrı göstermezdi. Kemal bey kuşatma altındadır. CHP parlamentoya gelip yemin etmeme kararını çok uzun süre devam ettiremez. Ben inanıyorum ki Kemal Bey de bundan dolayı pişmandır.”

Tv8’de Erkan Tan’ın konuğu bugün AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar idi. Halkın CHP’ye oldukça öfkeli ve tepkili olduğunu söyleyen Tayyar, CHP’nin yemin etmemesini eleştirdi.

Ergenekon karşısında dizlerinin bağı çözülenlerin, bize diz çöktürmeye çalışması ironidir!”

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında İsa Gök ile karşılaştığını belirten Tayyar şu sözleri kaydetti:
 
“İsa Gök’le karşılaştığımda kendisinin dizleri titriyordu. Ergenekon karşısında dizlerinin bağı çözülenlerin, bize diz çöktürmeye çalışması ironidir. Koskoca Ana Muhalefet partisinin 2 Ergenekon sanığı üzerinden parlamentoyu boykot etmesi başka türlü anlaşılamaz. Bu yöntemle Ergenekon’un değirmenine su taşıyorlar!”

“Haberal, Balbay ve Alan’ın gelmelerini dört gözle bekliyorum!”

Şamil Tayyar: “Ben seçilmeden önce de gerek Balbay’ın gerek Haberal’ın gerek Alan’ın seçilmeleri halinde tahliye edilmeleri gerektiğini söylemiş biriyim. Milli iradeye saygı bunu gerektirir. Yargı kesin hükmünü verinceye kadar bunların parlamentoda olmaları gerekir. Keşke mahkeme Balbay’ı da Haberal’ı da tahliye edip parlamentoya gönderebilseydi, daha iyi olurdu. İstiyorum, istediğimi de söyledim. Fakat, eğer Balbay ve Haberal üzerinden tüm Silivri’yi boşaltmak istiyorlarsa biz buna izin vermeyiz.” dedi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.