CHP 'Yemin' İçin Son Kararını Verdi

CHP 'Yemin' İçin Son Kararını Verdi

CHP, yemin için son kararını verdi. İşte sabah saatlerinde toplanan CHP MYK'nın aldığı karar...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının önemli başlıkları:

MYK ve Meclis Grubu'muz, demorkasi ve insan hakları konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur. Partimiz nasıl ki 2002 yılında milletvekili olamayacağı yasal olarak ortadayken bu durumu tersine çeviren bir karara yardım ederken haklarında kesinleşmiş hapis kararı bulunmayan arkadaşlarımızın da parlamentoda olmasını istiyoruz. Hiç bir arkadaşımız için ek bir ayrıcalık istemiyoruz.

CHP olarak biz hiç bir arkadaşımız için ek bir ayrıcalık istemiyoruz. Yargılanmasınlar da demiyoruz, af talebimiz de yok. Mahkum olmamış, seçilme engeli bulunmayan YSK'dan seçimden vekil olabilirler denilmiş ve mazbatalarını almış bütün arkadaşlarımızın yemin etme haklarının gasp edilmesine karşı çıkıyoruz.

Önüne geleni tutuklayan yargı anlayışına hayır diyoruz.Önüne geleni tutuklayan yargı anlayışına hayır diyoruz. Demokrasiye olan inancımız gereği olarak, başka aday bulamadınız mı diyenlere soruyoruz? Hangi eRdoğan konuşuyor: Milli iradeye karşı çıkan Erdoğan mı milli iradeye sahip çıkan Erdoğan mı konuşuyor.

Hiç kuşku yok ki Başbakanlığı'nı Adalet Bakanlığı'nın yaptığı dağıttığı adalet adalet değildir.

Halkın seçtiği milletvekillerinin yemin etmesine izin vermeyen anti demokratik unsurların parçası olmayacağız. Arkadaşlarımız yemin etmeyene kadar biz CHP'li diğer vekiller de yemin etmeyeceğiz.

Buradan herkesi bir daha sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Grubumuzun bu anlamlı ve onurlu kararını sizlere sunuyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.