CHP'de liste sarsıntısı

CHP'de liste sarsıntısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yaklaşan yerel seçimler öncesi "liste krizi"yle karşı karşıya kaldı.

CHP'de liste sarsıntısı sürüyor. İki belediye başkanı adaylıktan çekiliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yaklaşan yerel seçimler öncesi "liste krizi"yle karşı karşıya kaldı. CHP'nin Kartal Adayı Doktor Altınok Öz adaylıktan çekilme kararı aldı. Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci ise "Liste değişmediği taktirde istifa edeceğim" dedi.

GERÇEK GÜNDEM'e ulaşan bilgiye göre, CHP'nin İstanbul'a bağlı Kartal ilçesinin belediye başkan adayı Doktor Altınok Öz, Belediye ve İl Genel Meclisi adayları listesini beğenmedi. Tepkisini adaylıktan çekilerek göstereceğini açıklayan Altınok Öz, dün akşam saat 18.00'de seçim ofisini kapattı. Partililerin "Ne oldu, niye kapatıyorsun?" diye sorması üzerine Altınok Öz şu cevabı verdi: "Çıkan listede yer alan hiç kimseyi tanımıyorum. Bu listeyle seçime girmem. Gidin kendinize yeni bir aday bulun" dedi.

AVCILAR'DA DA KRİZ VAR

Öte yandan, CHP'nin Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci de listeye tepki gösteren isimlerden biri oldu. Başkan Değirmenci, Ankara'dan gelen listenin Avcılar İlçe Başkanı Bayram Acar tarafından değiştirildiğini söyledi. Değirmenci'nin yakın çevresine "İlçe başkanı listenin tamamını akrabalarıyla doldurmuş. Bu liste değişmezse istifa edeceğim" dedi.

ESENYURT'TA İLÇE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Liste kriziyle sarsılan CHP'de ilginç bir gelişme de Esenyurt'ta yaşandı. GERÇEK GÜNDEM'in edindiği bilgiye göre, Esenyurt'ta Doktor Bülünt Kerimoğlu'nun adaylığının açıklanmasının ardından İlçe Başkanı Erdal Aksoy, kendisine tam destek vereceğini söyledi. Çapan Ailesi'ne yakınlığıyla bilinen Esenyurt İlçe Başkanı Erdal Aksoy'un bu tavrına bir destek de Gürbüz Çapan'dan geldi. Cezaevinde olan Çapan "Bir bölen olmayacağım" diyerek CHP'nin adayını destekleyeceğini açıkladı. Çapan ve Aksoy'un açıklamalarının ardından CHP Genel Merkezi ilçe başkanını görevden aldı. Çapan da bunun üzerine "Tavrımızı gözden geçireceğiz, CHP'yi desteklemeyebiliriz" açıklaması yaptı