CHP'den MHP'ye ağır gönderme

CHP'den MHP'ye ağır gönderme

CHP lideri Kılıçdaroğlu, gelen soru üzerine MHP'ye öyle bir göndermede bulundu ki.

Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'a mahkemenin tahliye kararı vermemesi üzerine Meclis'te yemin edip etmeyeceği tartışılan CHP kararını açıkladı.

Kılıçdaroğlu, tutuklu olan Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'a Meclis'te yemin etme yolu açılmadığı müddetçe TBMM'de yemin etmeyeceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, gelen soru üzerine 'biz arkadaşlarımızı satmayız' diyerek MHP'ye göndermede bulundu. 

Kılıçdaroğlu, Oktay Ekşi'nin tutuklu vekillerle ilgili kanun teklifi vereceğini sözlerine ekledi. 

 

Bila: Kılıçdaroğlu, MHP’yi eleştirip ‘biz arkadaşlarımızı satmıyoruz’ dedi
 
Milliyet Yazarı Fikret Bila, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede geçen konuşmayı CNN Türk’te açıkladı. Yemin krizini değerlendiren programa telefonla bağlanan Bila, Kılıçdoğlu’nun MHP’nin Meclis’e katılıp yemin etmesini eleştirdiğini belirterek, “Biz arkadaşlarımızı satmıyoruz” dediğini kaydetti. 
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bugün yaptığı görüşmenin detaylarını aktaran Fikret Bila, “Sayın Kılıçdaroğlu konuşmasının biraz yanlış aksettirildiğini söyledi. Yani ‘tutuklu milletvekilleri gelip yemin edinceye kadar yemin etmeyeceğiz’ demedim. Yemin etme yolu açılıncaya kadar dedim. İkisi arasında fark var.’ dedi. Bunun anlamını da ‘böyle saçma bir uygulama olamaz, bunu düzeltmek lazım’ türü bir açıklama gelirse sayın başbakandan yemin etmek için yeterli olacağını ifade etti. Kılıçdaroğlu, sayın başbakandan bir söz beklediğini ifade etti. Biz sayın başbakana da bu sözü verip vermeyeceğini sorduk. O da ‘önce CHP’nin bir teklifini görelim’ cevabını verdi. CHP’nin bir teklif verip vermeyeceğini de sayın Kılıçdaroğlu’na yönelttim. Çünkü yemin eden tek milletvekili CHP’nin. O da Oktay Ekşi. ‘Oktay Ekşi bir kanun teklifi verecektir yarın öbürgün. Arkadaşlar bir kanun teklifi hazırlıyorlar.’ dedi. Dolayısıyla CHP’nin bir teklifinin olacağını öğrenmiş olduk. Sayın başbakan da o teklifi değerlendireceğini ifade etti.” diye konuştu. 
 
Bila, “MHP’nin tavrıyla ilgili neler söyledi?” şeklindeki soruyu, “Bir de MHP’nin tavrıyla ilgili sayın Kılıçdaroğlu’na bir soru yöneltildi. MHP’ye dönük biraz ağır sayılabilecek bir ifade kullandı. ‘Biz arkadaşlarımızı satmıyoruz’ diyebilirim şeklinde bir cevap vererek MHP’ye bir sitem gönderdi.” şeklinde cevapladı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.