CHP'den Milletvekili Seçilen Masonlar!

CHP'den Milletvekili Seçilen Masonlar!

Seçimlerde elde edilen başarısız sonuçtan sonra kaynamaya başlayan Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'nin, aday gösterdiği çok sayıda Mason ve terör örgütü sempatizanının Meclis'e girdiği belirlendi.

Geçmişte PKK'lıların avukatlığını yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve mason locası üyesi Ergenekon sanığı Mehmet Haberal da CHP aracılığıyla TBMM'ye girdi.

Muhaliflerin 12 Haziran genel seçimlerinde alınan yüzde 26'lık sonuçtan sorumlu tuttuğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, aday listesine koyduğu Mason ve Rotaryen kökenli ile terör örgütlerine yakınlıklarıyla gündeme gelen birçok isim Meclis'e girmeyi başardı. 24. dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde CHP'yi temsil edecek Mason locası ve terör örgütü ilişkili milletvekillerinin isimleri şöyle:

PKK'LILARIN AVUKATLIĞINI YAPAN  TANRIKULU MİLLETİ TEMSİL EDECEK!

CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten eski Diyarbakır Barosu Başkanı Sezgin Tanrıkulu, İstanbul 2. Bölge'den milletvekili seçildi. Ölen PKK terör örgütü üyelerini “şehit” olarak nitelendiren Tanrıkulu, PKK'lıların avukatlığını yapmıştı.

Kılıçdaroğlu'nun partinin başına geçmesinden sonra CHP'de yönetim kadrosuna alınan Tanrıkulu'nun, memleketi Diyarbakır'dan değil de İstanbul'dan aday gösterilmesi tartışma konusu olmuştu.

Geçmişte Dev-Yol terör örgütüne mensup olmaktan tutuklanan Durdu Özbolat ise CHP'nin Kahramanmaraş'tan çıkardığı tek milletvekili oldu. Özbolat, Dev-Yol örgütünün düzenlediği gizli toplantı, eğitim ve seminer çalışmalarına katılmak, işyerine dinamit atmak, 6136 sayılı kanuna muhalefet etmek suçlarından tutuklanmıştı.

BÜYÜK MASONLAR MECLİS'TE

Süleyman Demirel'in özel ricasıyla aday gösterilen Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Üyesi Ergenekon sanığı Mehmet Haberal, Zonguldak'tan CHP Milletvekili seçildi.

Yine Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Üyesi olduğunu itiraf eden bir başka Ergenekon sanığı Sinan Aygün de Ankara 2. Bölge'den CHP saflarından TBMM'ye girdi.

AĞIR TOPLAR ROTARYEN KONTENJANINDAN SEÇİLDİ

Ankara-Kocatepe Rotary Kulübü Üyesi CHP'nin DSP kökenli Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, Ankara 1. Bölge'den Meclis'e girdi. Rotaryen olduğu iddialarını ilişkin Yeni Akit'e konuşan Halıcı, pek çok dernek ve kulübe üyeliğinin yanında geçmişte Kocatepe Rotary Kulübü'ne de üye olduğunu söylemişti. Konya Merkez Lions Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptığı ortaya çıkan Atilla Kart da CHP'nin Konya'dan çıkardığı tek milletvekili oldu. Yine Fındıklı Rotary Kulübü Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, İstanbul 1. Bölge'den, bir dönem yöneticilik de yaptığı Kuşadası Rotary Kulübü Üyesi Bülent Tezcan Aydın'dan ve Çanakkale Lions Kulübü Üyesi Mustafa Serdar Soydan Çanakkale'den CHP Milletvekili sıfatıyla Meclis'e girmeyi başardı. Masonların sır gibi saklanan teşkilat yapılanmaları ve üye listelerinin gizli tutulması sebebiyle, öğrenilen isimlerin dışında daha fazla sayıda Mason ve Rotaryenin CHP listesinden milletvekili seçildiği kaydediliyor.

Akit, teröristlere “genel af” sözü veren, KCK sanıklarına sahip çıkan ve özerklik vaadinde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, milletvekili aday listelerinde PKK ile bağlantıları adli kayıtlara girmiş çok sayıda ismin yanı sıra sayıları 20'yi bulan Mason ve Rotaryenin bulunduğunu ortaya çıkarmıştı. Akit'in yayınladığı listelerde yer alan birçok ismin milletvekili seçildiği görüldü.

Yeni Akit 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.