CHP'li başkana inat 2023 ağaç dikilecek

CHP'li başkana inat 2023 ağaç dikilecek

Yalova'da CHP'li belediyenin yaptığı ağaç katliamının ardından bir araya gelen AK Partili 9 ilçe belediye başkanı, 2023 adet çınar ağacı dikeceklerini açıkladı

Yalova'da CHP'li belediyenin yaptığı ağaç katliamının yankıları devam ederken, çevreci geçinen bazı kesimlerin suskunluğu sürüyor. AK Partili 9 ilçe belediye başkanı bir araya gelip, 2023 adet çınar ağacı dikeceklerini açıkladı. Tavşanlı Belediye Başkanı Kadri Çiçek "Yalova'da yaşanan ağaç katliamını gerçekleştiren belediye AK Partili olsaydı kanlı eylemler yapılır, dünya gündemine taşınırdı. Gezi Parkı olaylarını her fırsatta provoke eden CHP'lilerin burada sessiz kalmasını anlamıyorum" dedi.

'BU SESSİZLİĞİ ANLAMIYORUM'

CHP'li belediye köprülü kavşak projesi kapsamında, aralarında Atatürk'ün talimatıyla dikilen çınar ağaçlarının da bulunduğu 223 ağacı kesti. CHP'li milletvekili Melda Onur'un bile isyan ettiği ağaç katliamına bazı çevreler duyarsız kalıp, suskunluğunu sürdürüyor. AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Yalova'da partisine mensup ilçe ve belde belediye başkanlarıyla bir araya gelerek CHP'li belediyenin gerçekleştirdiği ağaç katliamını ele aldı. Tonami Meydanı'ndaki ağaç kıyımından ötürü üzüntü duyduklarını ifade eden Öztabak, 9 belediye başkanıyla ilin çeşitli yerlerine 2023 çınar ağacı dikeceklerini belirterek, "Değerli başkanlarımız Yalova'da 2023'ün simgesel bir anlamı olduğu için bu sayıda ağaç dikecekler" dedi. Toplantıya katılan Tavşanlı Belediye Başkanı Kadri Çiçek "Yalova'da yaşanan ağaç katliamını gerçekleştiren belediye AK Partili olsaydı kanlı eylemler yapılır, dünya gündemine taşınırdı. Gezi olaylarını provoke eden CHP'lilerin burada sessiz kalmasını anlamıyorum" diye konuştu.

'EYLEM HAKKI KALMAMIŞTIR'

Termal Belediye Başkanı İsmail Atik ise "Şimdi umarım herkes anlamıştır Gezi'de çıkan olayların ağaç meselesi olmadığını" diye konuştu. Altınova Belediye Başkanı Metin Oral da şunları söyledi: "Proje evet kamu menfati, ama yapılan kesim çok yanlış. Destek istenseydi çoğu ağacı kurtarabilirdik. CHP zihniyetinin artık eylem yapma hakkı kalmamıştır. Tüm samimiyetleri bitmiştir." Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ise Gezi olaylarında yaşananların ağaç için olmadığının ortaya çıktığını belirterek, "Gezi olaylarında ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı. Bu arada CHP'li başkan 'Ağaçlar büyüktü taşınamazdı' diyor. Çınarları taşıyamadınız peki palmiyeleri neden kestiniz?" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.