CHP'li Okay: 29 Mart bir hesaplaşmadır

CHP'li Okay: 29 Mart bir hesaplaşmadır

Polatlı'da konuşan CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, ''29 mart'ın, hesaplaşma seçimi olacağını söyledi.

Okay, partisinin Polatlı belediye başkan adaylarının tanıtımı dolayısıyla Konak Güldeste Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmasında, iktidarın ülkeyi ekonomik açıdan bir çıkmaza sürüklediğini öne sürdü.

İktidarın ''mirasyedi savurganlığıyla ülkeyi satışa çıkardığını'' iddia eden Hakkı Suha Okay, şunları söyledi:

''İşsizlik, yoksulluk rakamları ortada. Türkiye, ekonomik anlamda bir çıkmaza sokuldu. Siyaset takım tutmak değildir. Siyaset beceriksiz olanı göndermektir. Türkiye'nin bu karabasandan kurtulması lazım. Halkımız perişan, yoksulluk içinde. Son olarak Kılıçdaroğlu, Başbakan'a (Tosun kim?) diye sordu. Tosun'un, Başbakanın çocuklarının pırlanta ortaklığına imza attığını öğrendik. Niye? Çünkü, o dönemde pırlanta ÖTV'si kaldırıldı.''

Okay, yerel seçimlerin bir hesaplaşma seçimi olacağını da savunarak, ''Ankara ve İstanbul'u alırsak, iktidarı deviririz'' ifadesini kullandı.

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl de konuşmasında, hükümetin çiftçinin sorunlarını görmezden geldiğini öne sürdü.

Bingöl, ''Polatlı, Ankara ve Türkiye için çok önemli bir tahıl ambarıdır. AK Parti hükümeti, sen Türk tarımını, çiftçisini öldürüyorsun. Son bir yılda 645 kişi işini kaybetti. Bunları dile getirince (CHP işine baksın) diyorsun'' şeklinde konuştu.


AA

Kaynak:Haber Kaynağı