CHP'nin 34 İl Başkanı istifa etti!

CHP'nin 34 İl Başkanı istifa etti!

Milletvekili adayı olabilmek için bugün görevlerinden istafa etme zorunluluğu nedeniyle CHP Genel Merkezinde hareketlilik görüldü.

Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü Bihlun Tamaylıgil, geçen hafta CHP Merkez Yönetim Kurulunca bir tavsiye kararı alındığını belirterek 10 Ocak 2011 tarihi itibarıyla örgütsel yapının yönetim kademelerinde yer alan partililerin milletvekili adayı olabilmeleri için istifa etmelerinin istendiğini hatırlattı.

Yaklaşık 34 il başkanının istifa ettiğini dile getiren Tamaylıgil, İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek'in de istifa ettiğini söyledi. İstanbul'un bir an önce çalışmalarını ve örgütlenmesini gerçekleştirecek bir sürece başlayacağını dile getiren Tamaylıgil, İstanbul İl Başkanlığına Nebil İlseven'in atanmasına MYK tarafından bugünkü toplantıda kararlaştırıldığını açıkladı.

CHP KOCAELİ İL BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ

CHP Kocaeli İl Başkanı Ferhan Şensoy ile iki yönetim kurulu üyesi milletvekilliği adaylik başvurusu için görevlerinden istifa etti.

Milletvekili adayı olabilmek için bugün görevlerinden istafa etme zorunluluğu nedeniyle CHP Kocaeli İl Başkanlığı’nda hareketlilik görüldü. İl Başkanı Ferhan Şensoy’un ardından, Başkan Yardımcısı Tuğba Aydın ile yönetim kurulu üylelerinden Sadettin Yazıcıoğlu da istifalarını verdi.

Seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için istifa eden CHP il başkanlarından bazıları şöyle;

Giresun İl Başkanı Aykut Gezmiş,
Gaziantep İl Başkanı Hasan Öztürkmen,
Amasya İl Başkanı Melik Derindere,
Sakarya İl Başkanı Cem Hatunoğlu,
Malatya İl Başkanı Veli Ağbaba,
Bilecik İl Başkanı Erdoğan Tüfenkçi,
Çorum İl Başkanı Tufan Köse,
Adıyaman İl Başkanı Ali Murat Bilgiç,
Kayseri İl Başkanı Enver Özdemir,
Erzurum İl Başkanı Tuncer Aktaş,
Yalova İl Başkanı Ertan Şener,
Karaman İl Başkanı Osman Nuri Koçak,
Nevşehir İl Başkanı Bülent Yumuş,
Denizli İl Başkanı Zafer Gönenç,
Yozgat İl Başkanı Ali Keven

Etiketler :