CHP'nin kendine Hayri yok

CHP'nin kendine Hayri yok

CHP yine karıştı! 'Ağaçkesen Vefa'dan sonra şimdi de Mustafa Sarıgül harekatı başladı! Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, yardımcısı olan Emir Sarıgül'den tehdit aldığını açıkladı. Kılıçdaroğlu ise işe yeni uyandı

Adı "Anamuhalefet"ti ancak kendine muhalefet etmekten görevini yerine getiremedi! CHP, kendi gündeminden çıkıp bir türlü ülkeye kilitlenemedi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun partideki hakimsizliği ise bir kez daha gözler önüne serildi. Önce Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman 180 ağacı kesip bıraktı. Kılıçdaroğlu "Haberim yoktu" açıklamasını yaptı! Salman, başkanını yalanladı. CHP'de sular duruldu derken bu sefer de Şişli bombası patladı. İlk kez TAKVİM'in gündeme getirdiği o bomba gelişmeler ilk ağızdan açıklandı. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, yardımcısı olan Emir Sarıgül ile arasındaki gerilimi itiraf etti. CHP'de umduğunu bulamayan Mustafa Sarıgül oğlu üzerinden Şişli Belediyesi'ni yeniden etkisi altına almak isteyince Hayri İnönü, gerildi. 

YÖNETİME KARIŞIYOR 
Emir Sarıgül, babasının emriyle yönetime o kadar karıştı ki, İnönü'yü bunalttı. İnönü geçtiğimiz günlerde ABD'ye gitti. Türkiye'ye döndüğünde de Sarıgül ailesi ile arasındaki gerilimi deşifre etti. Emir Sarıgül'ün kendisini tehdit ettiğini söyledi. "İstifa ettirileceğim, yerime de Mustafa Sarıgül'ün basın danışmanı ve belediye meclis üyesi olan Tonguç Çoban'ın geleceği yönünde duyumlar aldım. Emir Sarıgül'ün işten attığı personelimi ise yeniden işe alacağım" dedi. 

'İMZA YETKİSİ YOK' 
Öte yandan Cumhuriyet'in kurucularından İsmet İnönü'nün torununu Kılıçdaroğlu savumadı. Partililer, "Kemal Bey'in her şeyden haberi var ama sesini çıkaramıyor" yorumunu yaptı. CHP'nin Şişli eski İlçe Başkanı Dursun Çaltı ise daha vahim bir iddiayı ortaya attı: "Belediye Sarıgül'ün işgalinde. Hatta İnönü, belediyenin yeni binasına giremiyor. İnönü'nün imza yetkisi de yok. Birim müdürlerinin odasında ise Sarıgül'ün fotoğrafları yer alıyor. Bu iddialara rağmen Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba bir kez bile Şişli'ye gelmedi." 

GÜNAYDIN!
Hayri İnönü konuştu, Genel Başkan Kılıçdaroğlu yeni uyandı. Kılıçdaroğlu "Seçimle gelen bir belediye başkanı var. Başarıyla da görevini yapıyor. Ayrıca söyleyecek başka bir şey yok" şeklinde açıklama yaptı. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın ise Şişli'de incelemede bulunacağı açıklandı. Ağbaba, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve Emir Sarıgül'le görüşecek. Ağbaba iddialarla ilgili inceleme sonuçlarına ilişkin hazırlayacağı raporu MYK'ya sunacak. Yapılacak incelemelerin ardından ölüm tehdidi başta olmak üzere iddiaların doğrulanması halinde Emir Sarıgül disipline sevk edilebilecek. 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.