CHP'yi karıştıran atama...

CHP'yi karıştıran atama...

8 il başkan yardımcısının yolsuzluk raporuna rağmen Ankara İl Başkanı Şengül’ün yeniden atanması partiyi karıştırdı.

Kılıçdaroğlu’nun “Kıramayacağım insanlar var” dediği öğrenildi. İddialara göre Şengül de “Kılıçdaroğlu istifa ediyordu, ben önledim” ifadesini kullandı. Ancak Şengül bunu yalanladı...

CHPAnkara İl Başkanlığı’na Tarık Şengül’ün yeniden atanmasının parti içindeki yankıları sürüyor. Alınan bilgilere göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Şengül, yenidenatama ile ilgili ilginç açıklamalar yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun, ağır iddialara rağmenŞengül’ü yenidenataması ile ilgili yakın çevresine “Kıramayacağım insanlar var” dediği öğrenildi. Şengül’ünise, istifasınıKılıçdaroğlu’na sunarkenhakkındaki raporunkamuoyuna yansımasındanduyduğu rahatsızlığı dile getirerek, “CHP’ninoylarını yükseltiyordum. BunedenleGülenmedyası ve Gökçek panikledi. Rapor bumedyaya sızdırıldı” ifadelerini kullandığı ileri sürüldü.

BUGÜN’e konuyan Şengül, hakkındaki iddialara ilişkinolarak bugün Ankara İl Başkanlığı’nda basıntoplantısı düzenleyecek. Şengül, yeni döneme ilişkin yolharitasını açıklayacağını kaydetti. Şengül, raporunkamuoyuna yansıması sebebiylemedyaya yönelik suçlamada bulunduğu iddialarını reddetti: “Genel başkanla bu yönde konuşmamolmadı.”

SEÇİMGECESİ DESTEK VERDİM

Şengül, seçimgecesine ilişkinortaya atılan “Kılıçdaroğlu istifa ediyordu benengelledim” şeklinde açıklama yaptığı iddiasını da kabul etmedi. Şengül, “Bu iddiaları bende duydum ama bir il başkanı genel başkanınistifasını engelleyebilirmi? Ancak Kılıçdaroğlu’nunseçim gecesi seçimsonuçlarına ilişkin genelmerkez önünde yaptığı açıklama sırasında yanındaydım, destek verdim” dedi. Şengül, ayrıca eski Genel SekreterÖnder Sav ve yakınekibi ile yemek yediği iddialarını reddetti.

Şengül, “SayınSav ve diğer eski vekillerimiz iddia ile ilgili Ankara dışındaydık demiş zaten.Böyle bir yemek olmadı. Genel başkana sadakatimvar. Ancak yemek yemektende korkmam. Sonuçta adı geçenler eski vekillerimiz. Niye yemeyim. Yemedim, ama yiyebilirim” şeklinde konuştu.

Örgüt rövanşa hazırlanıyor

Şengül’ün, örgütten sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in katılmadığı MYK toplantısında atanması dikkat çekmişti. Tekin’in Şengül’e ilk atamadan bu yanamesafeli olduğu biliniyor. Şengül’ün Önder Sav ve ekibi ile temasının Genel Merkez’de rahatsızlık yaratmasına rağmen yeniden atanması CHP’de bir başka tartışma konusu. CHP’de il ve ilçe olağan kongre sürecinin eylül ayında başlaması bekleniyor. Kongrede, örgütün tepkisi nedeniyle Şengül’ün aday olmasının zor olduğuna, aday olsa bile seçilemeyeceğine işaret ediliyor.

Ezelhan ÜSTÜNKAYA- BUGÜN
 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum