Cudi'deki çatışmalarda 2. gün

Cudi'deki çatışmalarda 2. gün

Şırnak'ın Cudi Dağı'nda teröristlere yönelik operasyonlar bugün de devam etti.

ŞIRNAK 'taki Cudi Dağı 'nda 6 özel harekat polisinin şehit olduğu, 7 PKK 'lının da öldürülmesinin ardından devam eden operasyonlarda bugün de dokuz terörist öldürüldü, iki terörist sağ olarak ele geçirildi. İki gündür süren operasyonlar sona ererken bugün bir polisin daha şehit olduğu haberi geldi. Ancak Şırnak Valisi Vahdettin Özkan: 'Cudi Dağı'ndaki operasyonda 6 güvenlik görevlisi şehit oldu. Bugün bir şehit haberi doğru değildir. 'açıklamasını yaptı.

Derin vadilere kaçmaya çalışan teröristler çembeler alınırken, Kobra helikopterler mağara ve sığınakları bombaladı. Siirt ve Bitlis illeri arasındaki Sehi Ormanları Mevkii 'nde çıkan çatışmada ise 9 PKK 'lı terörist öldürülürken, 2 korucu yaralandı, 2 terörist de sağ olarak ele geçirildi.

Cudi Dağı 'nda sığınak ve mağaralarından çıkıp hareket halinde oldukları belirlenen PKK 'lı teröristlere yönelik önceki gün başlatılan ve 6 özel harekat polis memurun şehit olduğu, 2 'si asker 8 'i polis 10 güvenlik görevlisinin yaralandığı ve 7 PKK 'lının öldürüldüğü operasyonlar, bugün de sürdü. Cudi 'nin Tuşimya ve Cağlan Vadileri yakınlarındaki Köseler ve Dereler Mevkii 'ndeki operasyonda Kobra helikopterler teröristlerin bulunduğu alanlar ile mağara ve sığınakları bombalayıp yoğun ateş altına aldı.

Şırnak 23 'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ve Çakırsöğüt Tugay Komutanlığı 'ndan kalkan helikopterlerle operasyon alanlarına timlerin sevki de sürüyor. Kaçmaya çalışan teröristlerin izlerini süren timlerle, teröristler arasında zaman zaman çatışmaların çıktığı belirtildi.

Bu arada operasyonda yaralanan 3 güvenlik görevlisi Ankara 'ya gönderildi, diğer 7 'sinin tedavisi Şırnak Asker Hastanesi 'nde sürdürülüyor.

Bitlis-SİİRT SINIRINDA ÇATIŞMA: 9 PKK 'LI ÖLDÜ
Siirt 'in Baykan ile Bitlis 'in Hizan İlçeleri sınırında bulunan Çeltikli Köyü kırsalındaki Sehi Ormanları Mevkii 'nde bugün saat 10.00 sıralarında bir grup terörist tespit edildi. Bölgeye Siirt ve Bitlis 'ten jandarma ve polis özel harekat timleri indirilerek, geniş çaplı operasyon başlatıldı. Bölgeye iyi bilen geçici köy korucularının da katıldığı operasyonda teröristlerle çatışma çıktı. Bölgedeki ilk çatışmada 2 PKK 'lı öldürüldü, 2 'si de yaralandı. Diğer teröristler yaralıları da yanlarına alarak ormanlık alana doğru kaçtı. Takibe alınan teröristlerle ikinci kez çıkan çatışmada 3 PKK 'lı daha öldülürüken, öldürülen terörist sayısı 9 'a yükseldi. 2 terörist de sağ oalrak ele geçirildi. Çatışmada 2 köy korucusu da yaralandı. Kol ve bacaklarından yaralandığı belirtilen korucuların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Operasyon bölgesine Siirt 3 'üncü Komando Tugay Komutanlığı 'ndan Sikorsky helikopterlerle özel eğitimli komandolar, Bitlis 'ten de takviye olarak Polis Özel Harekat timleri gönderildi.

ŞIRNAK VALİSİ: CUDİ 'DE 7 DEĞİL, 6 ŞEHİT VAR
Şıırnak Valisi Vahdettin Özkan, Cudi Dağı 'nda PKK 'lı teröristleri 3 gündür süren operasyonların tamamlandığını açıkladı. Operasyonun bugünkü bölümünde 1 polisin daha şehit olduğu ve böylece şehit sayısının 7 'ye çıktığı haberinin doğru olmadığını belirten Vali Özkan, 'Operasyonda 6 güvenlik görevlisi şehit oldu. Bugün bir şehit haberi doğru değildir. Operasyonda ayrıca 6 'sı ölü 2 'si sağ olmak üzere 8 PKK 'lı etkisiz hale getirildi 'dedi.

SİİRT 'TE POLİS GÜNÜ KUTLANMAYACAK
Siirt Emniyet Müdürü Recep Güven, Şırnak 'ta teröristlerle girdikleri çatışmada 6 özel harekat polisinin şehit olması nedeniyle 10 Nisan Polis Haftası kapsamında düzenlemeyi planladıkları tüm etkinlik ve kutlamaların iptal edildiğini duyurdu. Güven, polis haftasında sadece şehit polisler için mevlit okutacaklarını söyledi.

3 'Ü KADIN 9 PKK 'LI ÖLDÜ
Cudi Dağı 'nda çarşamba günü başlayan operasyonun iki gününde 7 PKK 'lı öldürülürken, bugünkü çatışmalarda 3 kadın terörist daha öldürüldü. Cudi operasyonunda ölen terörist sayısı 9 'a yükseldi.

Polis ve jandarma özel harekat timleri Cudi Dağı 'ndaki operasyonu tamamlarken, çatışmalarda ölen teröristlerin cesetleri de akşam saatlerinde Silopi Devlet Hastanesi 'ne getirilerek otopsiye alındı. Otopsi sırasında hastane önünde geniş güvenlik önlemi alındı.

SİİRT 'TE 1 KORUCU ŞEHİT
Siirt 'in Baykan ile Bitlis 'in Hizan İlçeleri sınırında bulunan Çeltikli Köyü kırsalındaki Sehi Ormanları Mevkii 'nde bugün çıkan ve 5 PKK 'lı teröristin öldürüldüğü operasyonda 1 korucu da şehit oldu.

Sehi Ormanları 'nda çıkan çatışmada teröristlerin açtığı ilk ateşle yaralanan ve Bitlis Devlet Hastanesi 'ne kaldırılan 2 korucunun sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.
 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.