Cumhurbaşkanı Erdoğan DEİK Olağan Kongresi'nde

Cumhurbaşkanı Erdoğan DEİK Olağan Kongresi'nde

Cumhurbaşkanı Erdoğan DEİK'te yaptığı konuşmasında 14 Aralık'ta Cemaat'e yönelik operasyonla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan "Dönemin Başbakanı yazanlar, dönemin örgütü oldu" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) Wyndham Hotel'de gerçekleştirilen Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan, burada gündemi değerlendirirken "Dönemin Başbakanı yazmışlardı, dönemin örgütü oldular" ifadesini kullanarak şu şekide konuştu;

"DÖNEMİN HAŞHAŞİ ÖRGÜTÜ"

"Dönemin Başbakanı yazmışlardı, dönemin haşhaşi örgütü oldular. Bizim için 'dönemin başbakanı' diyen, dönemin 'Haşhaşi örgütünü' de inşallah hiç kimse hatırlamayacak."

Erdoğan: Dönemin Başbakanı yazanlar, dönemin örgütü oldu İZLE

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

DEİK'in yeni yönetiminin bundan sonra yapacağı çalışmalar için çok teşekkür ediyorum. DEİK Türkiye'nin büyümesine katkı sağlamaya devam edecek.

"HEDEF 2023"

Tüm hedeflerimizi 2023'e yoğunlaştırıyoruz. 2023 bizim sadece iktisadi hedeflerimizi gösteren bir yıl değildir. 2023 iktidisadi olduğu kadar siyasi ve sosyal da bir yıldır. Uluslararası politikada ilerleyeceğimiz de bir yıldır. Eğer 2023 diyorsak ve buna inanıyorsak bunun mücadelesine bugünden itibaren başlamalıyız. Meseleye bir dava olarak bakmadıkça zafer gerçekleşmez.
Darbe girişimi, saldırıların herhangi birinde boyun eğseydik, tuzağa düşseydik, bugün 2023'en bahsedemezdik.

"DARBE GİRİŞİMLERİNDEN O KADAR EMİNLER Kİ..."

Biz bugünlere kolay ulaşmadık. 2012'den bu günlere gelen süreç dikensiz bir gül bahçesi değildi. Darbe senaryoları hazırlandı. Şahsıma tehdit ve suikast girişmleri oldu. Halkın seçtiği bir parti kapatılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Sokaklar hareketlendirildi. Geçen yıl 17-25 Aralık olaylarını yaşadık. Eğer geçen yıl bu zamanlar boyun eğseydik bugünlere gelemezdik. Darbe girişimlerinden o kadar eminler ki iddianamede dönemin Başbakan'ı ifadesini kullandılar.

"DÖNEMİN HAŞHAŞİ ÖRGÜTÜ OLDULAR"

Dönemin Başbakanı yazmışlardı, dönemin haşhaşi örgütü oldular. Bizim için 'dönemin başbakanı' diyen, dönemin 'Haşhaşi örgütünü' de inşallah hiç kimse hatırlamayacak.

Senaryolaru üst akıl yazıyor. Ondan aldığı emirle hareket ediyorlar. Üst akıl ne diyorsa onlarda el pençe önünde divan duruyorlar.

"BASIN SUSTURULUYOR DİYE KAMPANYA BAŞLATTILAR"

Savcı 14 Aralık'ta bir operasyon başlattı. Hiç kimse önceden olduğu gibi dava sonuçlanmadan linç edilmiyor. Ancak malum çevreler basın susturuluyor diye bir kampanya başlattı. AB tatil gününde bunla ilgili açıklama yapıyor. Ne kadar da hassaslar.

"BURASI GUGUK DEVLETİ Mİ?"

Ben bu AB'nin en büyük ülkesine PKK terör örgütünü ülkenizde besliyorsunuz diye sorduğumda aldığım cevap bir hiç, yada burası hukuk devleti dendi. Burası ne Guguk devleti mi? O yüzden Türk yargısının kararlarına saygı duyacaksınız. İsrail bu sene 16 gazeteci katletti. AB neden sustu."

14 ARALIK OPERASYONU

14 Aralık’ta paralel yapıya yönelik gerçekleştirilen operasyonu dikkatle takip ettiğini kaydeden Erdoğan, “Dikkatli ve temiz bir süreç yürütülüyor” dedi. "Basına sansür" iddiasını yalan olduğunu kaydeden ve Avrupa Birliğine yüklenen Cumhurbaşkanı,"Türkiye’deki yargının kararlarına ve tasarruflarına saygı duyacaksınız. Neymiş gözaltına alınanlar gazeteciymiş. Gazeteciler suç işlemez mi? İsrail sadece bu yıl 16 gazeteci öldürüldü. Neden sesinizi çıkarmadınız?" ifadelerini kullandı. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü;

"SİZ ONLARA BAKMAYIN"

Türkiye'nin itibarı şöyle oluyor böyle oluyor, diyorlar. Onlara siz bakmayın. Türkiye itibarını sahte manşetlerle elde etmiş değildir. Türkiye güçlü ekonomisi ile zaten itibarlıdır. Mazlumların ve barışın yanında olduğu için zaten itibarlıdır. Biz öyle sahte raporlarla, siyasi raporlarla, kürsülerden yapılan paralel açıklamalar ile kendisine istikamet çizecek bir hükümet değiliz.

"BİZE NASİHAT VERECEĞİNİZE..."

Gezi'de ve 17-25 Aralık operasyonlarında bu ülkenin seçimliş hükümetine darbe yapılırken AB susuyordu. Aynı şekilde Mısır'da ve Suriye'de, Ukrayna'da bunlar sustular.Bize nasihat vereceğinize ülkemizde kalan Suriyeliler'e destek verin.,

Kobani'ye verilen mühimmatlar terör örgütlerine gitti. Kobani'de halk yok 3 bin savaşçı var. Peki Kobani kadar Halep'e neden sahip çıkmıyorsunuz. İşte koskoca bir soru işareti var. Biz bunu biliyoruz ve ona göre hareket ediyoruz. Esed rejimi yeni bir yapılanmanın içine girerse orada bu benim ülkem içinde bir tehlike oluşturur.

Türkiye AB önünde kapı kulu değildir. Türkiye azarlanacak, kendisine gündem belirlenecek bir ülke asla ve asla değildir.

Sahte rapor hazırlayanlar bırakın hazırlamaya devam etsinler. Onlar itibarlarını kaybettiler. Biz işimize bakacağız. Onların işi bizi engellemek bizim işimiz ise daha hızlı ilerlemek. Onlar eski Türkiye'yi getirmek isteyecekler biz ise yeni Türkiye'yi kurmak için çok daha fazla çalışacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz çıkışı İZLE

"FAİZLER NE KADAR DÜŞERSE YATIRIMCININ ÖNÜ O KADAR AÇILIR"

Cumhurbaşkanı olarak inşaat sektörünü hafife alacak kimseye asla tahammülümüz yoktur. Ben buradan finansçılara kredi konusunda gözlüklerini iyi seçmeleri çağrısında bulunuyorum. Çünkü faizler ne kadar düşerse yatırımcının da önü o kadar açılır. Burada el ele vermek durumundayız. Bunu Başbakanlık döneminde neden yapmadın diyebilirsiniz. Başbakanlık döneminde başarısız olduğum tek konu budur."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.