Cumhurbaşkanı Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Aydos Kalesi ile Sultan Korusu'nun açılışında konuştu: (2)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Aydos Kalesi ile Sultan Korusu'nun açılışında konuştu: (2)

"14 Mayıs'ta sadece CHP'nin başındaki zata 'bay bay' demekle kalmayacak, aynı zamanda tek parti zihniyetinin bu son çırpınışlarını da sandığa gömeceğiz"- "Avrupa'nın aferin demesine bunlar muhtaç. Bizim ise işte karşımdaki milletimin aferin...

İSTANBUL (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "14 Mayıs'ta sadece CHP'nin başındaki zata 'bay bay' demekle kalmayacak, aynı zamanda tek parti zihniyetinin bu son çırpınışlarını da sandığa gömeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultanbeyli'de restorasyonu tamamlanan Aydos Kalesi ile Sultan Korusu'nun açılışında yaptığı konuşmada, bir şehri bünyesindeki kanserli hücrelerden arındırmanın, ardından ekonomik ve sosyal potansiyelini harekete geçirmenin, tarihi ve insani güzelliklerini ortaya çıkarmanın kolay olmadığını söyledi.

"Üstelik tüm bu çalışmaları, yaptıklarınızı engellemek, hatta tersine çevirmek için buldukları hiçbir fırsatı kaçırmayan bir güruha rağmen yürütüyorsanız işiniz daha zor." diyen Erdoğan, "Ülkenin ve İstanbul'un enerjisini tüketerek, vaktini ve imkanlarını heba ederek yıllarını çalanlar hiç boş durmadı, durmuyor. Kendi köhne düzenlerini sürdürmek için vesayetten darbeye, terör örgütlerinden emperyalistlere kadar herkese göz kırpanlar hep olduğu gibi yine karşımızda kol kola girdiler." ifadelerini kullandı.

- "Bunlar herkese eyvallah ederler"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın altılı masa olarak hazırladıkları ortak mutabakat metni için Batı'nın kendilerini alkışlayacakları şeklindeki sözlerine atıfta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ne diyor? Batı ne diyecekmiş? Vay, vay, vay.. Yazıklar olsun. Avrupa'nın aferin demesine bunlar muhtaç. Bizim ise işte karşımdaki milletimin aferin demesine ihtiyacımız var. Bunlar herkese eyvallah ederler. Bir tek değerleriyle inancıyla tarihiyle kültürüyle ihtiyaçlarıyla beklentileriyle bu millete dönüp bakmazlar. Biz de hayatımızın her safhasında olduğu gibi bugün de sadece Allah'a güveniyor, sadece milletimizden destek bekliyoruz."

Şair Mehmet Akif Ersoy'un "Allah'a dayan sa'ye sarıl hükmüne ram ol/ Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol" dizelerini okuyan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Tek parti özentisi, faşist zihniyetin, rahmetli Menderes'in, 'Yeter, söz milletindir' diyerek milletimiz adına sergilediği meydan okumayı, aradan geçen üç çeyrek asra rağmen hala hazmedemediğini görüyoruz. Esasen bizim de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımızdan başlayarak milletimizle birlikte bunlara karşı girdiğimiz her seçim, kazandığımız her başarı yeni bir meydan okumaydı. Ülkemizin 14 Mayıs'ta gideceği seçimlerde küresel güçleri arkasına alarak yeniden tek parti faşizmini hortlatmak isteyen zihniyete karşı yeni bir meydan okumaya hazırlanıyoruz. Hazır mıyız? Önümüzdeki seçimlerde 'Yeter; söz de karar da gelecek de milletindir' diyerek huzurunuza geliyoruz."

- "Eser ve hizmet siyaseti tercihinizi bir kez daha sandıkta göstermenizi istiyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye Yüzyılı'nı beraberce inşa edelim diyerek desteğinize talibiz." diyerek, şunları aktardı:

"Kadınlarımıza gelin Türkiye Yüzyılı'nı birlikte tasarlayalım, birlikte ilmik ilmik dokuyalım diyoruz. Hanımlar hazır mısınız? Durmak yok, çok çalışacağız. Bir hanım 10 hanım, bir genç 10 genç, bir ana kademe 10 ana kademe demektir. Var mıyız? Gençlerimize, gelin size emanet edeceğimiz Türkiye Yüzyılı'nı birlikte kuralım, Türkiye Yüzyılı'nın kodlarını birlikte yazalım diyoruz. Geçtiğimiz 20 yılda İstanbul başta olmak üzere ülkemizin 81 vilayetinin tamamını nasıl asırlık eser ve hizmetlere kavuşturduysak bu altyapı üzerinden Türkiye Yüzyılı destanını hep beraber yazalım. Bu millet bunu yapar mı? Bay bay Kemal yapar mı? Ona şunu söyleyin, onun yanındaki gelenlerden git Okmeydanı SSK hastanesindeki pislikleri temizle. Biz onun maalesef bıraktığı o hastaneyi şimdi Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu modern hastanesi yaptık. Sizlerden güya bize karşı aday çıkarmak için kurdukları masanın altından birbirlerini tekmelemekten başka bir şey yapmaya fırsat bulamayanlara eser ve hizmet siyaseti tercihinizi bir kez daha sandıkta göstermenizi istiyorum."

- "CHP'nin başındaki zatın sarıldığı 'Bay Kemal' sıfatını terfi ettirdik"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerin önemine vurgu yaparak, şöyle konuştu:

"CHP'nin başındaki zatın büyük bir hevesle sarıldığı 'Bay Kemal' sıfatını terfi ettirdik. Şimdi 14 Mayıs'ta artık adı ne oldu? 'Bay bay Kemal'e' çevireceğinizden şüphe duymuyorum. Kardeşlerim unutmayınız, 14 Mayıs'ta sadece CHP'nin başındaki zata bay bay demekle kalmayacak, aynı zamanda tek parti zihniyetinin bu son çırpınışlarını da beraberce sandığa gömeceğiz. Milleti ve onun iradesini bir kenara bırakıp ülkeyi 6 kişinin hırslarının oyuncağı haline getirmek isteyenlerin heveslerini inşallah kursaklarında bırakacağız. Ülkenin yönetimini, yetkiyi milletten alan kişi yerine hiçbir meşru hakları olmayan bir grup muhterise teslim etmek isteyenlerin oyunlarını inşallah sandıkta bozacağız. Bu zafer aynı zamanda son 3,5 yıldır adeta kaderine terk edilen, unutulan, kaynakları sömürülürken eser ve hizmetten mahrum bırakılan İstanbul'un da ayağına vurulan prangalardan kurtuluşunun işareti olacaktır."

- "Vatandaşımı doğruya doğru demeye davet ediyorum"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli'den 14 Mayıs'ta yanında olmalarını beklediklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Buradan her vatandaşımı, ülkemizin dünden bugüne muhasebesini yaparak doğruya doğru demeye davet ediyorum. Burada her vatandaşımı ülkemizin kazanımlarına sahip çıkmaya, evlatlarımızın geleceğinin sembolü Türkiye Yüzyılı'na katılmaya davet ediyorum. Bizim yolumuz hakkın, hakikatin, doğrunun yoludur. Bizim mücadelemiz istiklalin, istikbalin, huzurun, güvenin, istikrarın mücadelesidir. İşte 20 yıldır karşınızdayız. Ülkemize eser kazandırma, milletimize hizmet etme, mazlumlara ve mağdurlara sahip çıkma, Türkiye'yi büyütme ve güçlendirme dışında bir niyetimizi, bir çabamızı gören var mı? Utanmadan şunu söylüyorlar. 'Adalet yok, işte suistimaller var.' Ey bay bay Kemal, ey yanındakiler bugüne kadar şu ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne siz mi çıkardınız? Bütün bunları yapan kim? Bütün bu altyapıyı yapan kim? 26 havalimanından 57 havalimanına Türkiye'yi çıkaran, Marmaray'ı, Avrasya Tüneli'ni, şehir hastanelerini yapan kim? 76 üniversiteden 208 üniversiteye çıkaran, 6 bin 100 kilometreden 30 bin kilometreye şehirler arasındaki bu yolları yapan kim? Bay Kemal sen mi yaptın? Yoksa senin yanındakiler mi yaptı? Ben bunları sayıyorum, peki o masanın etrafındakiler neyi sayacaklar? Ha sayacaklar biliyorum. Nedir? Bunlar musluk açar musluk. Başka yaptıkları bir şey yok. Çalışan, üreten, er meydanında mücadele eden biziz ve etmeye devam ediyoruz."

(Sürecek)

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.