Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TESK Genel Kurulu konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TESK Genel Kurulu konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da TESK Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan, dün IŞİD'le ilgili haberinde kendisini kullanarak algı operasyonu yapan New York Times'ı "Edepsizlikle" suçladı.

TESK Genel Kurulu'nda esnaf ve sanatkarlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, New York Times gazetesinin Türkiye'den IŞİD'e yoğun bir katılım olduğuna dair haberinde kullanılan kendisinin ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yer aldığı 'algı' fotoğrafına tepkisi çok sert oldu.

"BU EDEPSİZLİKTİR!.. ALÇAKLIKTIR!.. ADİLİKTİR!.."

Erdoğan söz konusu fotoğrafın kullanımına ilişkin "Bu en hafif tabiriyle edepsizliktir!.. Alçaklıktır!.. Adiliktir!.." dedi. Erdoğan ayrıca gazetenin Türkiye'yi teröre göz yuman bir ülke gibi göstermeye çalıştığının altını çizerek, yapılanın edepsizlik olduğunu ifade etti.

 

NEW YORK TİMES'IN ÇİRKİN ALGI ÇABASI

New York Times, IŞİD'e katılımın Türkiye'den yoğun olduğuna yönelik bir haber yaptı. Dünyanın önde gelen gazetesi haberde, Ankara'nın Hacıbayram mahallesinin IŞİD'in eleman devşirme ve toplama merkezi haline geldiğini kaydetti. Haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Hacı Bayram Veli Camii'nden çıkarken çekilen fotoğrafları kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da genel kurulda gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

''Esnaf elinde teraziyi tuttuğu kadar, gerektiğinde silah tutmuş vatanını savunmutur, gerektiğinde kalem tutmuş ilim yapmıştır. Gerektiğinde adaleti tecelli etmiş küslükleri anlaşmazlıkları susturmuştur.

"CUMHURBAŞKANI OLARAK İLK KEZ HALKA SESLENİYORUM"

Bu genel kurul meselesiyle başta Ahi Evran olmak üzere tüm ahilerimizi yad ediyor ve sizlere teşekkür ediyorum. Değerli kardeşlerim 10 Ağustos'ta millet sandık başına gitti tarihte ilk kez cumhurbaşkanı milletin oylarıyla seçildi. Yemin ederek görevimize başladık.  Hem 12. Cumhurbaşkanı olarak hemde halkın cumhurbaşkanı olarak ilk kez TESK Genel Kurulu'nda halka sesleniyorum.

Yeni Türkiye esasında önemli bir boyutuyla unutulanların tekrar hatırlandığı Turkiye'dir. Yeni Türkiye bizi biz yapan değerlerin ve unsurların yeniden yad edildiği bir Türkiye'dir. Yeni Türkiye bir yandan geleceğe yürüyüştür. Büyük balığın küçük balığı yuttuğu düzen bizim medeniyetimizde asla yoktur.

''ÇÖZÜM SÜRECİNDEN ESNAFIMIZ DA KAZANÇLI ÇIKACAKTIR''

İlk kitlesel buluşmayı Esnafla yapmanın bende ayrı bir heyecanı var. Yatırımlara yapılan turizme eğitime yapılan saldırılar en başta esnafımzıın kaybetmesine neden oldu. Bu meselelerin çözülmesiyle bu süreçten esnafımız da ailelerimiz de kazançlı çıkacaktır.

Doğuda ekonominin canlanmasını sağladık. Esnafımız artık kepenk kapatmıyor. Diyarbakırda tavrını ortaya koyan aileler buraya da gelip tavrını koyabiliyorsa esnafımız da orada kepenkleri kapatmayacak. Sokakların çatışma alanına dönmediği kepenklerin kapatılmadığı bir dönemi yakaladık.

Çözüm sürecine TESK'te destek verdi halkımız da esnafımız da. İstiyorum ki bunu bakkal da müşterisine anlatsın esnaf da birbirine anlatsın. Çözüm süreci 77 milyonun ortak meselesi sadece hükümetin, siyasi partilerin değil.

''SABOTE ETMEK İÇİN YAPILANLARA KİMSE ALDIRMASIN''

Süreci sabote etmek için, milletin kafasını bulandırmak için yapılan hareketlere kimse aldırmasın. Türkiye, bu süreci tamamlamak için başladığı çalışmayı güçlendirerek nihayete erdirecektir.

Bu süreç içinde güvenlik durumuna dikkat ederek çözüm sürecini devam ettirip terörü sonlandırmayı hedefliyoruz. Türkiye 30 yılı aşkın bir süredir terörle mücadelesinde malesef hep yalnız brakıldı. Toplu katliamlara, bebeklerin dahi katledilmesine, çocukların eline silah verilmesine, kadınların istismar edilmesine belli ülkeler sessiz kaldılar seyirci kaldılar. Ne zamanki terör bu ülkeleri hedef almaya başladı o zaman dikkate almaya başladılar.

Bakın biz terörün hedef ayrımı yapmayacağını defalarca söylediğimizde bize hak veriyor ama o terör örgütlerine göz kırpmaya devam ediyorlar. Şuan haklılığımızı gördüler. Ama yetmez bu mücadelede bizimle birlikte ne kadar yer alacaklarını hep beraber göreceğiz.

''EDEPSİZLİKTİR, ALÇAKLIKTIR, ADİLİKTİR''

New York Times, IŞİD'e katılımın Türkiye'den yoğun olduğuna yönelik bir haber yapmıştı. Dünyanın önde gelen gazetesi haberde, Ankara'nın Hacıbayram mahallesinin IŞİD'in eleman devşirme ve toplama merkezi haline geldiğini kaydetmişti. Erdoğan New York Times'da çıkan bu fotoğraflarla ilgili olarak; ''Bu en hafif tabiriyle edepsizliktir, alçaklıktır adiliktir, Türkiye'yi teröre göz yuman bir ülke gibi göstermek edepsizliktir.'' diye konuştu.

''KUTUPLAŞMANIN FAYDASI YOK''

Bu süreci inşallah hepberaber sürdüreceğiz. Muhalefet destek olacak işçi işveren, ekonomiyi inşallah daha da güçlendireceğiz. Türkiye ekonomide olsun demokratikleşme alanlarında olsun çözüm sürecinde olsun büyümeye devam ediyor. Kısıtlamaların bu lkeye faydası yok. Kutuplaşmaların faydası yok dayanışmayı güçlendirdikçe ekonomin de büyüdüğünü soffadaki ekmeğin de arttığını göreceğiz. Biz demokrasiyle büyüyecek kardeşilikle güçleneceğiz.

Taksi şöförü umutlu olursa yolcusu umutlu olur. Kasap manav otobüs şoförü umutlu olursa mahalleli umutlu olur. Rabbim umudunuzu eksik etmesin. Bol kazançlı günler getirsin diyorum. Yeni perakendecilik düzenlemesiyle inşallah devlet bunun önünü açacaktır. Allah yolunuzu bahtınızı her daim açık etsin.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.