Danıştay'dan Kılıçdaroğlu'na Cevap

Danıştay'dan Kılıçdaroğlu'na Cevap

"Art niyet yok. Sadece 1. Dairenin değil, 32 üyenin yeri değiştirildi."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Danıştay'a operasyon yapıldığı iddialarına Danıştay Genel Sekreterliği'nden cevap geldi. Danıştay Genel Sekreteri Mustafa Kökçam, Danıştay Birinci Dairesi'nde yapılan değişikliklerle ilgili" Art niyet yok, sadece 1'inci Daire'nin değil 32 üyenin yeri değiştirildi" dedi

Kılıçdaroğlu Ne Demişti?

Kılıçdaroğlu MİT mensuplarının soruşturulması için "Başbakanlık izin vermezse dosya Danıştay'a gidecek, ancak Danıştay'da bu hafta bir operasyon yapıldı. İzni verecek olan Danıştay Birinci Dairesi'nin 3 savcısının yerini değiştirdiler" demişti.

Danıştay Genel Sekreterliği iddialara cevap verdi. Danıştay Genel Sekreteri Mustafa Kökçam "Yer değiştirmeler 17 Şubat'ta belli oldu. Ancak yeni binaya taşınıncaya kadar uygulanmadı. Değişiklerde Danıştay'ın yeni binasındaki oturma düzeni de gözetildi. Art niyet yok" dedi.

Danıştay Birnici Dairesinde üye sayısının niçin düşürüldüğünün sorulması üzerinde Kökçam, "Birinci Dairenin sadece 240 dosyası var. Diğer dairelere nazaran dosya sayısı az olduğu için üye sayısı düşürüldü" şeklinde konuştu.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.