Davutoğlu Malatya'da Konuştu

Davutoğlu Malatya'da Konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu Malatya'da toplu açılış töreninde konuştu

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Bizler boyun eğmeyen Malatya'ya teşekkür ediyoruz. Nice siyasetçiler yetiştirdi Malatya. Bugün boyun eğmeyen kişiler Malatyalıdır. İlmin ve vakarın şehridir. Malatya hak ettiği her türlü hizmeti alacak.

TÜRKİYE'Yİ KARIŞTIRMAK İSTEYEN AJANLAR SAHNEDE

Türkiye'yi karıştırmak isteyen ajan parovakatörler sahneye çıktılar. Bütün emniyet mensuplarını alnından öpüyorum. Bingöl'de emniyet mensuplarımız alçakça pusuya düşürüldü. O hainler bulunup cezalandırıldı.

KARDEŞ KANININ AKITILMASINI İZİN VERMEYECEĞİZ

Kobani bahane edilerek toplumuzun içine fitne ekmeye çalışıyorlar. Kim ne provakasyon yaparsa yapsın. "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olarak kim ne provokasyon yaparsa yapsın hiçbir şekilde bu provokasyonlar üzerinden bir kardeş çatışmasının çıkmasına, kardeş kanının akıtılmasına izin vermeyeceğiz. Bizim çözüm sürecinden anladığımız budur.

Herkesin kardeşçe kucaklaşmasıdır, herkesin kendi ana dilini konuşabilmesi, kültürünü ve özelliklerini yaşayabilmesi ama kesinlikle terörden ve şiddetten uzak durmasıdır." Bu topraklarda vatanımızın birliğine el uzatılması müsade etmeyeceğiz. Birliğimizin, vatanımızın, bayrağımızın teminatı biziz.

SAKIN ÖYLE BİR HAYAL KURMAYIN!

Çözüm süreci hiçbir şekilde kamu düzenine alternatif de değildir, kamu düzenini bozmak isteyenler için bir mazeret de olamaz. Son 48 saat içinde, 3 gün içinde Vandalizmin her türlüsünü, eşkıyalığın her türlüsünü, terörün her türlüsünü yapanlara buradan sesleniyorum, sakın ola ki bu milletin birliğini ve beraberliğini yok edeceğinizin rüyasını kurmayın. Bu millet, Seyit Battal Gazi'den ta Çanakkale Savaşı'na kadar birlikte ortak kaderi paylaşmışlardır, ortak bir kaderin ortak temsilcisi olmuşlardır. Bu birliğe ve beraberliğe el uzatılmasına izin vermeyeceğiz.

 Yıkılan herşeyin daha iyisini yapacağız. En iyi hizmeyi bu bölgeye getiririz.
Kobani'yi bahane ederek Türkiye'de bir istikrarsızlığa sebep olamaya çalışıyorlar. Bu millet oynanan oyunları iyi görüyor. Tuzak kurnların tuzaklarını bozacağız.

ESED MASUMLARI KATLEDERKEN NEREDEYDİNİZ?

Türkiye her zaman mazlumların yanında oldu. Esed İnsanları katlederken bugün Kobani diyenler neredeydi? Onların meselesi insanlık, vicdan değil. Bize gelen, bize sığınan hiç kimseye mezhebini, ırkını sormadık. Nasil ki Filistin'e, Azerbaycan'a mazlumlara sahip çıktıysak, Kobaniye' de sahip çıkarız.

IŞİD'E DE, ESED'E DE KARŞIYIZ

Günlerdir Türkiye IŞİD'e yardım ediyor diye propaganda yapılıyor. Burdan sesleniyorum. Elinizde varsa bir belge açıklayın. Biz net olarak söylüyoruz. Biz Esed'e de karşıyız, IŞİD'e de.Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Aynı şeyi siz de söyleyebilir misiniz?

MASKELERİNİZ İNDİ

Bugün Kobani için tezkere çıkarın diyen HDP ve CHP dün Suriye'nin masum halkı için çıkardığımız tezkereye karşı çıktı, maskeleri indi.  300 bin insan öldürüldü Suriye'de. Ey Kılıçdaroğlu onlar için neden aynı şeyi söylemeden. Onlar hesap veremezler. Ancak kışkırtma yaparlar. Kobani'de katledilen kardeşlerimizn yanında biz varız. Onlar HDP ve CHP'ye değil, kudretli Türkiye'ye sığındılar.

ÇÖZÜM SÜRECİ GÜÇLÜ BİR İRADEYLE DEVAM EDECEK

Çözüm sürecini güçlü bir iradeyle sürdürmeye devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.