Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ağır cevap

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ağır cevap

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Makedonya Başbakanı ile yapılan görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi.

Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlığınının ilk dış kabülünü Makedonya Başbakanı Gruevski ile yaptı. İkili görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi.

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine ağır cevap İZLE

KILIÇDAROĞLU'NDAN MEKTUP GELMEDİ

Başbakan Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun kendisine gönderdiği söylenen mektupla ilgili kendisine böyle bir mektup gelmediğini ancak medyada yer alan ve CHP'nin internet sitesinde yer alan ifadelerin çok çirkin olduğunu belirterek CHP liderinin Cumhurbaşkanı'na yönelik ifadelerinin kabul edilebilir olmadığını söyledi.

BU ÜSLUP ANA MUHALEFET LİDERİNE YAKIŞMAZ

Davutoğlu mektupta yer alan ifadelerle ilgili şunları söyledi;

"Böylesi bir üslup Türk siyasetine de yakışmaz. Belki Kılıçdaroğlu’na yakışır ama ana muhalefet partisi genel başkanına yakışmaz. Orada 25 bankanın battığından söz ediyor. AK Parti finansal politikaları takip etmese küresel krizde finansal yapımız bu kadar güçlü olmazdı. 25 bankanın battığı dönemden Türkiye’yi alıp çıkaran biziz. Türkiye bankacılık sektörünün ekonomik garantörü Türkiye devletidir.

Bir takım gizli twitter hesaplarına göre bir ana muhalefet liderinin Türkiye’yi zan altında bırakması düşündürücüdür. Türk finansal sistemi güçlüdür ama kimsenin bir ayrıcalığı yoktur. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu provokatif ifadeleri eminim gerekli cevabı alacaktır."

Davutoğlu Makedonya Başbakanı resmi törenle karşıladı İZLE

MAKEDONYA'NIN AB SÜRECİNİ YAKINDAN DESTEKLİYORUZ

Makedonya ile Türkiye arasında sıkı dostluk ilişkisi olduğunu söyleyen Davutoğlu, mevkidaşının Türkiye'yi ziyareti sırasında 5 vilayetini de ziyaret etmesinin çok anlamlı olduğunu söyledi. Davutoğlu, Makedonya'nın Avrupa Birliği sürecini yakından takip ettiklerini ve bu süreci desteklediklerini söyledi.

Davutoğlu, kendisinin Makedonya ziyaretinde kendi şehirlerini gezdiği gibi hissettiğini, konuk başbakanın Türkiye ziyaretinin de aynı şekilde olduğunu umduğunu söyledi. Davutoğlu ayrıca Büyük İskender'in lahtinin talepleri doğrultusunda konuk başbakana verileceğini söyledi.

İLK KONUK OLMAKTAN MUTLULUK DUYDUK

Makedonya Başbakanı Gruevski, Davutoğlu'nun ilk konuğu olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek Davutoğlu'na görevinde başarılar diledi. Gruevski, iki ülke arasındaki ticari alanda ilişkilerin daha da geliştirilmesine yönelik görüş birliğinde olduklarını, Makedonya'nın yatırımlara açık olduğunu ve düşük maliyetlere sahip olduklarını söyledi. Gruevski, dünyadan birçok ülkenin Makdonya'ya yatırım için geldiğini Türkiye'den de çok sayıda yatırımcının ülkesine yatırıma geleceğine inandığını söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.