Delgado futbol hayatının sonunda mı

Delgado futbol hayatının sonunda mı

Galatasaray maçının ardından tedavi için İtalya'ya giden ve uzun süredir burada bulunan Beşiktaş kaptanı Delgado'nun futbol yaşamının bile tehlikede olduğu belirtildi.

Kondrolizis (kıkırdağın ayrılması) rahatsızlığı nedeniyle bir süredir Bologna'da serum tedavisi gören oyuncunun, 6 Şubat'ta İstanbul'da olacağı ancak futbol oynama ihtimalinin zayıf olduğu belirtildi.

Arjantinli oyuncunun durumunu öğrenmek için kondisyoner Stephano Marrone'yi İtalya'ya gönderen siyah-beyazlılar, Delgado'ya daha yaz aylarında teşhis koyduklarını ancak futbolcunun, verilen ekstra çalışma programını ihmal ettiği için bu duruma gelindiği vurgulandı.

Delgado'dan alınan kandan serum elde ederek kıkırdağı yıkayan İtalyan uzmanların, teşhis amaçlı olarak atroskopi yapmak istedikleri, ancak bu durumda Delgado'nun dönüşünün 3-4 hafta daha uzayabileceği belirtildi. Kulüp doktorları, kıkırdak rahatsızlığının ömür boyu sürdüğünü, ağrılarından kurtulmasının tek yolunun çok çalışmakla olabileceğini belirttiler. Aynı durumda bulunan Rüştü'yü örnek gösteren uzmanlar, “Bu tür rahatsızlıklarda, futbolcular antrenman sonrasında ekstra cybex idmanı yapmalı. Adale güçlenirse, kıkırdak üzerine baskı azalır, ağrı da ortadan kalkar. Aksi taktirde acı çektiği için futbol oynayamaz” diye konuştular.

Bu yüzden Yusuf

Siyah-beyazlı yönetimin, Delgado'nun durumundaki belirsizlik nedeniyle Yusuf Şimşek'i transfer ettikleri ifade edildi. Ancak, futbolcunun bu durumunu bilen kulübün, Arjantinli futbolcunun bonservisini 7 milyon 750 bin dolara neden aldığı da anlaşılamadı.

Kaynak:Haber Kaynağı