Deniz Feneri e.v. dosyası bakanlıkta

Deniz Feneri e.v. dosyası bakanlıkta

Adalet Bakanı Şahin, Almanya'daki Deniz Feneri e.V. davası dosyasının Adalet Bakanlığı'na geldiğini açıkladı.


Adalet Bakanı Şahin, Almanya'daki Deniz Feneri e.V. davası dosyasının Adalet Bakanlığı'na geldiğini açıkladı.

Kılıçdaroğlu'nun "çete reisine bir vekaletname vermiş istifa etsin" sözlerini değerlendiren Mehmet Ali Şahin, "Bu tanıdığım kişi çalışkan bir belediye başkanı idi. Daha sonra bazı suçlamalar nedeniyle tutuklandı. Benim tanıdığım dönemde böyle bir suçlama yoktu. Ayhan Bermek'le Akfırat'a gitmiştik. Orada Sayın Bermek'in ortamı hoşuma gitmişti. Akfırat'ta da başka bir tanıdığım yoktu. Öyle bir girişim için bir vekaletname vermiştik. Ben Ankara'da oturuyorum. Daha sonra bundan vazgeçtik. Durum bundan ibarettir." dedi.

Antalya'daki tartışmaya neden olan sözleri ile ilgili soruya da cevap veren Şahin, "Bakın bizler aynı zamanda siyasiyiz. Ben adalet bakanıyım ama aynı zamanda bir siyasi parti mensubuyum. Antalya'da katıldığım toplantılar ve konuşmam da bir siyasi parti mensubu olarak yapılmış bir konuşmadır. Seçimlere gidiyoruz. Yalnız bir şey söylemişsem milletin takdirine güvenin millet cezasını verecektir. Eğer muhalefet de doğru bir şey söylüyorsu millet onun da mükafatını verecektir.

Ben orada seçeceğiniz kişi devletle diyalog kuracak yetenekte olsun demek istedim. Bunu bizzat yaşadığım için söyledim. Ben Antalya milletvekiliyim. Bir tane başkan gelmedi ki "şöyle bir işimiz var şu konu ile ilgilenebilir misiniz?" desin. İfadelerimin takdiri milletimize aittir." şeklinde konuştu.


Kaynak:Haber Kaynağı