Dersane öğrencisinin başını kestiler

Dersane öğrencisinin başını kestiler

Etiler Dilek Yıldızı Sokak’ta karton toplayıcısının çöp konteynerini karıştırırken bulduğu kesik baş vahşi bir cinayeti ortaya çıkardı.

Çöp konteynerinde yapılan incelemede 18 yaşında lise öğrencisi Münevver Karabulut’un başından ayrılmış gövdesi de bulundu.

Olayı soruşturmaya başlayan polis, çevredeki binalarda bulunan güvenlik kamera görüntülerine el koydu.Gitar kutusu ve bir bavula parçalanarak konulan cesedin yanında Karabulut'un çantası bulundu. Çantadan çıkan özel eşyalarından cesedin kimliği tespit edildi. Ailesi ile bağlantıya geçen polis Şişli’de bir dersaneye giden Münevver’in sabah evden çıktığını, saat 15.00 sıralarında bir erkek arkadaşı ile randevulaştığını tespit etti.

Vahşice işlenen cinayete kurban giden Münevver Karabulut’un cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yapılan incelemelerde genç kızın başının gövdesinden ayrılmadan önce bıçak darbeleriyle yaralandığı tespit edildi. Olayın ardından cinayeti öğrenen Fener Rum Patrikhanesi’nde aşçılık yapan acılı baba Süreyya Karabulut hastaneye kaldırıldı. Baba Karabulut’un İstanbul’un tanınan aşçıları arasında bulunduğu öğrenildi.

Münevver Karabulut’un cenazesi ise yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu Morgu’ndan alınarak toprağa verilmek üzere memleketi Bolu’ya götürüldü. Uzun süre kızının cinayete kurban gittiğinden habersiz olan anne Nagehan Karabulut olayı öğrendikten sonra fenalaştı. Öte yandan 18 yaşındaki Münevver Karabulut’un çevresinde çok sevilen başarılı bir öğrenci olduğu öğrenildi. Genç kızın Kanada’ya ve ABD’ye dil eğitimi almak için gittiği ve önümüzdeki Cumartesi günü 19’ncu yaş gününü kutlamaya hazırlandığı ortaya çıktı.


AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 824 defa okunmuştur