Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Rehber öğreticiler kursunun son dersini verdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Rehber öğreticiler kursunun son dersini verdi.

ANKARA (AA) - Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet Akademisi Başkanlığınca düzenlenen Rehber Öğreticiler Kursu'nun son dersini verdi.

ANKARA (AA) - Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet Akademisi Başkanlığınca düzenlenen Rehber Öğreticiler Kursu'nun son dersini verdi.

Erbaş, Ankara Dini Yüksek İhtisas Merkezindeki derste, kursiyerlere kendilerini çok iyi yetiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Kursa katılanların ilmi birikimleriyle daha nitelikli bir eğitim vereceğini söyleyen Erbaş, "Kur'an-ı Kerim noktasında tavizimiz olmasın. Siz artık mezun oluyorsunuz. Bizim merkezimizdeki en önemli ders Kur'an-ı Kerim dersi. Mihraplarda imamlarımızın, kürsülerde vaizlerimizin, müezzinlerimizin Kur'an-ı Kerim'e olan vukufiyeti en iyi seviyede olmalı." dedi.

Eğitimlerde şuur oluşturmanın önemli olduğunu ifade eden Erbaş, "Sadece ezbere dayalı bir eğitim istemiyoruz. Şuur vereceğiz görevlilerimize. Bilinçli olacak. Her biri iyi bir davetçi olacak, iyi bir tebliğci olacak. Salt bilgiye dayalı bir eğitim değil bizim eğitimimiz. Peygamber varisi nasıl olunur, insanlara en güzel bir şekilde ulaşmak nasıl mümkün olur, gençlere, çocuklara nasıl ulaşılır, aile nasıl kurtarılır, bütün bunlar bizim için çok önemli. Derslerimizin arasında özellikle sosyal konularla ilgili hocalarımızı şuurlandırmamız lazım." diye konuştu.

Kursiyerlerin Hz. Muhammed'in varisi olduklarını açıklayan Erbaş, "Siz onun hem muallimlik noktasında varisisiniz hem imamlık hem vaizlik, mürşitlik. Bu varisliğimizi ona layık şekilde yapmayı Cenabıhak hepimize nasip eylesin. Tebrik ediyorum, üç aylık eğitiminizi tamamladınız. İnşallah bundan sonra öğrendiklerinizi öğreteceksiniz. Allah hayırlı, mübarek eylesin. Hepinize başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Programa Diyanet Akademisi Başkanı​ Enver Osman Kaan ile Ankara Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mustafa Bodur da katıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.