Diyanet-Sen: Dikkat! Kaos peşindeler

Diyanet-Sen: Dikkat! Kaos peşindeler

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ‘kaos’ çıkartmak için fırsat kollayan karanlık yapıların derin hamleler geliştirme çabasında olduklarını belirten Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, önemli açıklamalarda bulundu.

Kur’an kursuna yapılan saldırıya kınama

Diyanet-Sen Uyardı: Dikkat! Kaos peşindeler

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ‘kaos’ çıkartmak için fırsat kollayan karanlık yapıların derin hamleler geliştirme çabasında olduklarını belirten Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, üç gün önce Diyarbakır’da Kur'an kursuna yapılan molotoflu saldırının bu planın bir parçası olduğunu söyledi. Yapılan saldırıyı kınayan Bayraktutar, kamuoyunu da sağduyuya davet etti. Kur’an kursuna yönelik saldırının faillerinin bulunmasını isteyen Bayraktutar, “Bu hain saldırı faili meçhul olarak kalmamalıdır” dedi.

 

 

 

 

 

 

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bulunan Molla Fetullah Kur'an Kursuna, kimliği belirsiz kişiler tarafından molotofkokteyli saldırıya Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası’ndan sert tepki geldi.  

Saldırı çirkin ve kabul edilemez

Saldırıyı ‘çirkin’ ve ‘kabul edilemez’ olarak değerlendiren Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Birileri anlaşılan gerilim pompalayarak bölgeyi şiddetin içine çekmek istiyor. Bunun için de en çirkin yöntemleri deniyorlar.  Karanlık yapıların derin hamlelerine karşı hepimiz sağduyulu davranmak zorundayız. Kaos çıkartmak için fırsat kollayanların ekmeğine yağ sürmemeliyiz” dedi.

Tuzaklara düşülmemeli

Her seçim döneminde kan ve şiddetten beslenen odakların provokasyon arayışına girdiklerini hatırlatan Bayraktutar, “Biz bu oyunları çok gördük. Masa başında yazılan senaryoları hayata geçirmek için çırpınan odakların amacı ülkeyi 1990’lı yıllara geri götürmektir. Bunun için her şeyi göze aldıkları görünen şer odaklarına fırsat verilmemelidir.  Milletimizin sağlam- sarsılmaz imanı karşısında ve bin yıllık harcı ayrıştıramamanın paniğiyle saldıranların, tuzağına düşülmemelidir. Zaman bin yıllık kardeşliğimize sahip çıkma vaktidir” diye konuştu.

Kur’an kursuna yönelik saldırının faillerinin bulunmasını isteyen Bayraktutar, “Bu hain saldırı faili meçhul olarak kalmamalıdır. Olayın üzerine düşülmeli, failler yakalanmalı, tekrarının yaşanmaması için gerekli tedbirler alınmalıdır” dedi.

Etiketler :
Gündem