“Diyarbakır saldırısı tesadüf değil”

“Diyarbakır saldırısı tesadüf değil”

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar"dan ilginç tespitler...

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, sendika genel merkezinde seçimlerin ardından yaşanan YSK krizinin ardından gerilen siyaset ve artan şiddet olaylarını değerlendirdi. Türkiye’de demokratikleşemeye yönelik adımlar atıldığında birilerinin eş zamanlı düğmeğe basarak gerilim ürettiğini belirten Bayraktutar, “Bunlar son çırpınışlardır. Ateş en fazla sönerken tüter. Ülkenin normalleşmesini hiçbir şer güç, karanlık yapı ve oluşumlar engellemeyecektir. Derin ilişkileri deşifre olanların attığı her adım boşa çıkacaktır” dedi.

 

HEPSİ Mİ TESADÜF?

Anayasa sürecine giderken YSK tarafından çıkarılan krizin, bu krizin peşine takılarak gerilim üreten siyasi partilerin ve Diyarbakır saldırısının tesadüf olmadığını vurgulayan Bayraktutar, “Biz bu süreçleri referandum döneminde de yaşadık. Anayasa değişikliği ilk kez gündeme geldiğinde Sarıyayla baskını, görüşmeler TBMM’de başladığında Lice ve Dağlıca da yaşanan çatışmalar, milli birlik ve kardeşlik projesinin açıklandığı günlerde dost mayın patlaması, Ergenekon iddianamesi kabul edildiğinde Güngören saldırısı yaşanmıştır.  Kritik çete davaları başladığında da Aktütün ve Cumhurbaşkanı seçim yönteminin belirleneceği 21 Ekim referandum günü sabahı Dağlıca Baskını… Bunların hepsi mi tesadüf? Normalleşmeye doğru atılan her adımın hemen ardından kanlı planların devreye sokulması, özgürleşmeye giden ülkenin önünü kesmeye yöneliktir. Şimdi de hedef anayasadır. Demokratik ve adil bir anayasa süreci statükodan yana olanları panikletti. Panik ile harekete geçen yapılar kaos için düğmeye bastı” diye konuştu.

TARİHİN EN KARA SAYFALARINDA YERLERİNİ ALACAKLAR

Şer güçlerin meydana getirmek istediği kaosa bazı siyasilerin ve yapıların farkına vararak ya da farkında olmayarak açıklamaları ile destek verdiğini ifade eden Bayraktutar, “Yaşanan bu süreçler ve kanlı planlar insanlık tarihinin en kara sayfalarında yerini alacaktır. Bu sayfalarda yer almak için çaba sarf etmek ülkeye en büyük ihanettir. Terör, şiddet, gerilimden yana olanlar ve destekçileri büyük bir gafletin içine düştüklerini mutlaka anlayacaklardır” dedi. BAŞAKMEDYA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.