Doğan Bu 5 İli Kazanmak İstiyor

Doğan Bu 5 İli Kazanmak İstiyor

Diyarbakır ve Tunceli'de DTP'ye oynayan Doğan Yayın Holding, İstanbul ve Ankara'da da kıyasıya bir seçim kampanyası yürütüyor.

Habervaktim'in haberine göre Maliye Bakanlığı tarafından vergi kaçakçılığı yaptığı ortaya çıktıktan sonra hükümete karşı muhalefetini arttıran Doğan Yayın Holding, Güneydoğu'da AK Parti'ye karşı DTP'yi, İstanbul, Ankara ve İzmir'de CHP'yi, Adana'da ise MHP'yi destekliyor. Doğan medyasının diğer illerde ise AK Parti'ye karşı hangi partiden olursa olsun en güçlü adayı destekler mahiyette yayınını sürdürüyor.

AYDIN DOĞAN HANGİ İLLERİ İSTİYOR?

Başbakan Erdoğan'ın ‘bu illeri mutlaka istiyorum' diyerek Diyarbakır ve İzmir'i işaret etmesinden sonra AK Parti'nin bu illerde başlattığı seçim kampanyasına karşı, Aydın Doğan'ın sahibi olduğu medya grubu da ‘bu illeri mutlaka AKP'ye kaptırmamalıyız' şeklinde Diyarbakır'da DTP, İzmir'de ise CHP'ye ağırlık veriyor.

DOĞAN'IN TUNCELİ VE DİYARBAKIR'DAKİ ADAYLARI DTP'Lİ

Doğan yayın organları, Tunceli'de AK Parti'ye karşı Valilik tarafından vatandaşlara yapılan yardımları bahane ederek izlediği politikayla DTP'ye destek verirken, önceki gün de Diyarbakır'da bir yardım kuruluşunun evli çiftlere dağıttığı yardımları Valiliğin organize ettiğini öne sürerek, DTP'ye kampanya yardımında bulundu.

İSTANBUL VE ANKARA ADAYLARI

Diyarbakır ve Tunceli'de DTP'ye oynayan Doğan Yayın Holding, İstanbul ve Ankara'da da kıyasıya bir seçim kampanyası yürütüyor. AK Parti adayları Kadir Topbaş ve Melih Gökçek'e karşı mücadele veren Doğan Yayın Holding, İstanbul'da Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklerken, Ankara'da da Murat Karayalçın'ı destekliyor. Holding'in Ankara'daki seçim kampanyasında dikkati çeken bir unsur da MHP adayı Mansur Yavaş'ı öne çıkararak AK Parti oylarını bölmeye yoğunluk bir propaganda yürütüyor olması...