Dönmez'in ifadesi alınamıyor

Dönmez'in ifadesi alınamıyor

Evinde ve arazisinde cephanelik bulunan Yarbay Dönmez ve Levent Ersöz'ün sorgusuyla ilgili tuhaf gelişmeler kafaları iyice karıştırdı..

Ergenekon Terör Örgütü'ne yönelik operasyonlar sonucu evinde ve arazisinde 52 el bombası ve çok sayıda askerî mühimmat bulunan Yarbay Mustafa Dönmez'in 17 gündür, Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcılara teslim edilmediği ortaya çıktı.

Vakit gazetesinde yer alan habere göre, Ergenekon savcıları tarafından ifadesi alınamayan Yarbay Mustafa Dönmez, Hasdal Askeri Cezaevi'nde tutuluyor. Yarbay Dönmez, Savcı Zekeriya Öz tarafından sorgulandığı takdirde, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait askerî mühimmatı nasıl çıkardığı ve kimlerle irtibatının olduğu ortaya çıkabilecek…

7 Ocak tarihindeki Ergenekon dalgasında hakkında gözaltı kararı çıkan Dönmez firar etmiş, 5 gün sonra ise Ankara Merkez Komutanlığı'na teslim olduğu açıklanmıştı…

Hakkında ilginç iddialar ortaya atılan bir diğer Ergenekon zanlısı ise uzun süre firari kaldıktan sonra 15 Ocak'ta Ankara'da yakalanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz.

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan ve kalp rahatsızlığından dolayı 12 gündür Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan Levent Ersöz'ün normal şartlarda taburcu olması gerektiği ifade ediliyor. Konunun uzmanları Ersöz'ün durumunda bir vatandaş olsa girdikten üç gün sonra taburcu olacağını belirtiyor.

Levent Ersöz’ün durumunun ciddi olmadığını söylenirken, yapılan anjiyosunda da ciddi bir durum çıkmamıştı. Sadece kalp ağrılarının hastanede yatmak için yeterli olmadığını anlatan uzmanlar, ''Buna rağmen kimse Ersöz için son sözü söyleyemiyor. Olay sürüncemede kalıyor." ifadesini kullanıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı