DTP'lilerle MHP'liler Kavga ettiler

DTP'lilerle MHP'liler Kavga ettiler

Van'da DTP'nin mitingi vardı. MHP'liler de onları camdan izliyordu. Bir anda taşlar, sopalar havada uçuştu. Polis gaz bombası attı.

Taşlı sopalı kavgada 1'i polis 3 kişi yaralandı. Olaydan sonra bir grup DTP'li MHP ilçe binasına taş ve buz parçalarıyla saldırdı. Olayların yatışmasının ardından DTP'li Van Milletvekili Özdal Üçer kaymakamlık binasına giderken yeniden olaylar başladı. Polis olayları havaya ateş edip gaz bombası kullanarak yatıştırdı.

Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan DTP binası önünde düzenlenen mitinge, DTP Van Milletvekili Özdal Üçer, yöneticiler ve yaklaşık 500 partili katıldı. Belediye Başkan Adayı İzzet Çelik'in tanıtım mitinginde ilk olarak DTP Milletvekili Özdal Üçer konuştu. Üçer'in konuşması sırasında MHP ilçe binasının balkonunda bulunan bir partili, DTP'lilere sözlü olarak sataştı. Bunun üzerine mitingte bulunan DTP'liler balkona taş, sopa ve buz parçaları fırlattı. Parti bürosunun camlarının kırılması üzerine gerginlik tırmanarak kavgaya dönüştü. Polis olaya müdahale ederken, DTP'li Milletvekili Üçer'de partilileri uyararak olaylara son vermelerini istedi.

DTP İlçe Belediye Başkan Adayı İzzet Çelik, partililere seslenerek, "Biz buraya kavga etmeye değil hizmet etmek için aday olduğumuzu belirtmek üzere toplandık. Olaylarla bir yere varılamaz. Bizim kazanacağımızı bildikleri için bu olayları özellikle çıkarıyorlar. Böyle olaylara asla fırsat vermeyeceğiz" dedi. Çıkan kavgada 1'i polis 3 kişi yaralandı. Olayların yatışmasının ardından DTP Milletvekili Üçer, Kaymakam Ömer Sağlam ile görüşmek üzere kaymakamlık binasına gitti. Bu sırada DTP'liler ile MHP'liler arasında yeniden olaylar başladı. Polis bu kez olayları yatıştırmak için havaya ateş edip, gaz bombası kullandı. Yaralılar Muradiye Devlet Hastanesi'nde ayakta tedavi edilip taburcu edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı