Ekşi, Erdoğan'ı yalancılıkla suçladı

Ekşi, Erdoğan'ı yalancılıkla suçladı

İllegal Basın Konseyi Başkanı ve kartel yazarı Ekşi, köşe yazısından sonra katıldığı canlı yayında da Erdoğan'a saldırdı. "Her zamanki fevri tavırlarından biri bu.

Son tablolar yansıdı. Başbakan'ın kalkışı, yönetene karşı sert tutumu, tepkilere çıkıp gitmesi yansıdı. Böyle toplantılarda bir Başbakan'a yakışacak görüntü hiç değil.

Ekşi'nin şok sözleri ve Erdoğan'a yönelik ithamları şöyle

BAŞBAKAN'I YALANCILIKLA İTHAM ETTİ
"Her zamanki fevri tavırlarından biri bu. Son tablolar yansıdı. Başbakan'ın kalkışı, yönetene karşı sert tutumu, tepkilere çıkıp gitmesi yansıdı. Böyle toplantılarda bir Başbakan'a yakışacak görüntü hiç değil. Sadece o sözü edilen görüntüyü değil görüntünün tamamı üzerinde değerlendirmek gerek. Başbakan'ın zaman ile ilgili sözleri malesef doğru değil 17. dakika. Şimon Peres'in süresi ile ilgili sözleri dogru. Arap Birliği Genel Sekreteri'nin konuşma süresine ilişkin sözleri de doğru değil. O da 14 dakika konuştu."

"Moderatörün tavrı ile ilgili sözleri gerçek. Dürüstçe davranmadığı gerçek. Moderatörün Başbakan'a dokunarak tavır göstermesi terbiyesizlik."

PERES'E BAHANELER ÜRETTİ
"Erdoğan'ın tepki ile kalkması çok yanlış bir olay. Peres'in konuşmasını da tam olarak izledim. Sesimin duyulmadığından endişe ettiğim için böyle konuştum demişti. Aslında öyle değil, düpedüz belli ki BM Genel Sekreteri'nden sonra Arap Birliği Genel Sekreteri ve arkasından da Türkiye cumhuriyeti Başbakanından gelen eleştirileri, hepsi sert eleştirilerdi, onları dinlerken zaman zaman tepkisini içinde tuttuğu anlaşılıyor. Asabi, içi dolu bir Peres vardı. O yüzden olsa gerek, yer yer fevri bir konuşma yaptı."

MUHATABINA SÖYLEDİĞİ SÖZLER YANLIŞMIŞ!
"Resmin tamamında Başbakan'a hak vereceğimiz hususlar olsa da, Türkiye'nin Başbakanı her hangi bir toplantıyı o üslupla terketmemeli. Erdoğan'da zaman zaman gördüğümüz şey, bu tür toplantılarda nezaketten mahrum olması. Haklıyken haksız konuma düşüyor, keşke orada savunduğu, aslında o da fevridir. Üzerinde düşünülmüş bir konuşma değil. Plajlardaki çocukları öldürdünüz, siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz, böyle sözler söylenmez muhataba. Elindeki kozu mahveden bir Başbakan'ımız var."

ÇEÇENİSTAN KIYASLAMASI YAPTI
"Başbakan'ın malesef bu konuda gösterdiği duyarlılık bir şeyleri kanıtlamakta olduğunu düşünüyorum. Bunun Türkiye'ye katkı sağlayacağını düşünmüyorum. 2004 yılında Çeçenlerin 400 çocuğu öldürdüğü olaylara gösterdiği tepki de buna yakın olmalı. 3-4 kısa cümlesi var. O olaydaki Erdoğan'la bu olaydaki Erdoğan, sadece saldırılar nedeniyle duyarlılık gösteriyorsa eşik olması gerekmez mi? Erdoğan bundan siyasi bir amaç güdüyor"

Engin Kaşdaş-habervaktim.com