Eminağaoğlu oğlunu başörtüsü siyasetine alet etti

Eminağaoğlu oğlunu başörtüsü siyasetine alet etti

Eski YARSAV'cı Ömer Faruk Eminağaoğlu, ortaöğretimde başörtüsü serbestiyetine yaptığı itirazı açıklarken çirkin siyasetine oğlunu da alet etti.

Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinde yapılan bir değişiklikle ortaöğretimde başörtüsü takmak isteyen öğrencilerin önü açıldı. Yeni uygulamayla dileyen öğrenciler başı açık dileyenler ise başörtülü bir şekilde derslere girebilecek.

BAŞÖRTÜSÜ SERBESTLİĞİNİ DANIŞTAY'A TAŞIDI

Eski YARSAV'cı ve şu an Çankırı Hakimi olan Ömer Faruk Eminağaoğlu bu uygulamaya itiraz ederek Danıştay'a dava açtı.

OKULLAR İMAM HATİPLEŞTİRİLİYOR

Dava dilekçesinde başörtüsü uygulamasıyla birlikte bütün okulların İmam Hatip'e dönüştüğünü belirten Eminağaoğlu yapılan uygulamaladan yalnızca kız öğrencilerin değil erkek öğrencilerin de etkilendiğini savundu.

OĞLUNU BU SİYASETE ALET ETTİ

Eminağaoğlu “Karma eğitim nedeniyle kız öğrencilerle birlikte aynı ortamı paylaşan oğlum da, kız öğrencilere yaratılan o geniş ortam dışında olamadığından, dinsel uygulamalarının doğrudan etki alanında kalmakta, bu düzenlemeden doğrudan etkilenmektedir” ifadelerini kullanarak oğlunu da başörtüsü siyasetine alet etti.

İşte Eminağaoğlu'nun dilekçesi

"Doğrudan dinsel boyut taşıdığı ortaya konulan bu durum, şimdi seçmeli Kuran derslerinin dışında tüm derslerde, ders dışında, okulun her yerinde, her saatte söz konusu olabilecektir. Bu durum, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokulları dışındaki tüm eğitim ve öğretim kurumlarını imam hatipleştirmek anlamına gelmektedir.

Seçmeli Kuran derslerine girmeyen kız veya erkek tüm öğrenciler de, artık diğer derslerde türbanlı kız öğrencilerle birlikte olmak durumunda bırakılacak, seçmeli Kuran derslerinin hava ve atmosferi, görünümü, seçmeli olsun veya olmasın tüm derslere, tüm okula yayılacak, herkes bu atmosferin içinde tutulacak ve bu ortamdan etkilenecektir. Diğer öğrencileri bu durumdan koruyacak hukuksal bir önlem bu düzenlemeler karşısında söz konusu olamaz. Hukuka aykırılık bu derece açıktır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.