Eminağaoğlu Şimdi de Sendika Kurdu!

Eminağaoğlu Şimdi de Sendika Kurdu!

YARSAV'a bayrak açan Eminağaoğlu, yargıçlar, savcılar ve yüksek mahkeme üyelerinin yer alacağı sendika kurdu.İşte ayrıntılar...

5 Aralık 2010 tarihinde yapılan olağanüstü kurulda yollarını ayıran Eminağaoğlu, YASA-SEN'i kurdu. Yargıçlar, savcılar ve yüksek mahkeme üyelerinin yer alacağı sendikanın kuruluşuyla ilgili yarın Eminağaoğlu'nun basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Eminağaoğlu, yargılanıp beraat etmesine karşın YARSAV'ın konuya ilişkin bir açıklama yapmamasının kalbini yaraladığını söylemişti.

YARSAV yönetimine ağır eleştirilerde bulunan Eminağaoğlu, birliğin hukukun sesi olması gerektiğini belirterek en güzel sözleri ve en büyük eleştirileri başkanlık yaptığı dönemde duyduğunu ifade etmişti.

İleriye doğru adım atılmak isteniyorsa eleştirilere giderek kapanan bir YARSAV görünümünden çıkılması gerektiğinin altını çizen Eminağaoğlu, "İlhan Cihaner tutuklandığında YARSAV Başkanı orada olmalıdır. Kararname yayınlandığında YARSAV anında açıklama yapmalıdır. Kokain partisi yapıldığı gerekçesiyle Osman Kaçmaz linç ediliyorsa YARSAV tepkisini ortaya koymalıdır. Fırsat kollama tarzında bir durum olursa sonuç alamazsınız." demişti. Geçmişinden kopan bir yapının başarılı olamayacağını savunan Eminağaoğlu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) adaylık döneminde yapılanları da eleştirmişti.


Etiketler :