Emre Uslu fena yakalandı

Emre Uslu fena yakalandı

Paralel yapının hayali komplolarını yazan Emre Uslu, 17 Aralık'tan sonra "Her şey çok güzel olacak" diye tüm cemaati kandırdı

Emre Uslu, Polis Akademisi'nden mezun olduktan sonra dil eğitimi için ABD'ye gitti. Ama yıllarca psikolojik olarak "Ucağa binemez" raporu alarak hem ABD'de eğitimine devam etti hem de Türkiye'de polislik yapmaktan kurtuldu. İçişleri Bakanılığı tarafından dönmeye zorlanınca çaresizce Türkiye'ye geldi. Ama emniyette çalışmayı bir türlü kendisine yediremedi. Yıllarca imkanlarından yararlandığı, burslar aldığı kurumdan istifa edip 'Abi'lerinin sözlerine inandı ve paralel yapının girdiği devletin kılcal damarlarından faydalanarak MİT Müsteşarı olacağını sandı. Ama Hakan Fidan'ın göreve gelmesiyle hem İsrail hem cemaat hem de Emre Uslu dengesini yitirdi.

BULDUĞU İLK UÇAKLA KAÇTI
O günden sonra cemaatin tabanını kışkırtan provokatif yazılar kaleme aldı. Cemaat'ten destek aldıkça özellikle sosyal medyada ön plana çıktı. Ama iddialarını hiçbir zaman ispatlayamayıp iftira atmaktan öteye geçemezken, yaptığı tüm öngörülerde ise çuvalladı. Kendi hesabının yanı sıra Fuat Avni gibi sadece tutmayan öngörüler ve iftiralardan beslenen Twitter hesapları açtı. 17 Aralık sonrası hükümetin sonunun geldiğini söyledi, "Çoook güzel şeyler olacak çoook" diyerek cemaatin tabanındakilere gaz ve sahte umut verdi ama olmadı. 30 Mart seçimleri için önce AK Parti'ye "Yüzde 30'u bulmaz" diyordu. Sonra 35 ve 40'a çıktı. Seçim haftası ise "AK Parti 45'in üzerinde alırsa, Taksim'de dansöz gibi kıvırtacağım" dedi. Seçimden sonra ise çocuk gibi ağlamaya başlayıp "Hile yaptılar, oylar tekrar sayılsa 40'ın altına düşer" diyordu.

ABD'DE OLDUĞUNU SAKLIYORDU
Paralel yapının operasyon yiyeceğini düşünerek yurt dışına kaçtı. Brüksel'de olduğunu söyleyerek tweetler attı. Oysa yıllarca, Türkiye'ye gelip emniyette görev almamak için 'Uçağa binemez' raporu alan Uslu, bulduğu ilk uçağa atlayarak cemaatin "abi'leri gibi ABD'ye hocasının yanına kaçmıştı. Uslu'nun ABD'deki patronlarına sığındığı, bir Mall'da (AVM) görülmesiyle ortaya çıktı. Sosyal medyada ise saf cemaat üyelerini kışkırtmaya devam etti. Çocuklarıyla beraber kelepçeli tişört giyip "Mücadeleye devam" mesajı verdi. Aynısından isteyenlere şöyle yol gösterdi: ABD'deki her MALL'da yapan birileri var. Herkes gidip alabilir.

EMRE USLU KİMDİR?
1997'de Polis Akademisi'nden mezun oldu. 2001'de ABD'ye giderek Adli Bilimler alanında yüksek lisans yaptı. Utah Üniversitesi'nden aldığı bursla doktorasını bitirdi. 2005'te, ABD'deki Siyonistlerin propaganda aracı olarak bilinen, 28 Şubat'ı tasarlayan Washington Yakın Doğu Araştırmaları Enstitüsü'nde (WINEP) yazılar yazmaya başladı. Bir CIA kuruluşu olan Jamestown Vakfı'nda görev aldı. Daha sonra Taraf Gazetesi ve Today's Zaman'da gazetecilik yapmaya devam etti.

FUAT AVNİ DE O!
17 ve 25 Aralık sürecinde sosyal medyada açtığı hesapla savcılık ve poliste bulunan birçok dosyaya ilişkin gizli bilgileri paralel yapının çıkarlarına hizmet edecek şekilde afişe eden Fuat Avni isimli Twitter kullanıcısı afişe oldu. MİT, Fuat Avni'nin kuruma yönelik ortaya attığı iftiralar gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Emre Uslu'nun bu mahlas isimle yazı yazıp MİT'i yıpratmaya çalıştığı belirtildi. Bu gelişme üzerine Emre Uslu hakkında soruşturma açıldı.

GİT GEL PENSİLVANYA 250 KİLOMETRE
Pensilvanya'ya 125 kilometre uzaklıktaki New Jersey'ye yerleşen Emre Uslu'nun sık sık Fethullah Gülen'e gittiği öğrenildi. Eski arkadaşları gözaltına alınırken kendisi Türkiye'den kaçan Uslu'nun tişört bastırıp giyerek şov yapması ise samimiyetsiz bulundu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.