Erdoğan: Ben damdan düştüm damdan!

Erdoğan: Ben damdan düştüm damdan!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 39. mitinginde MHP lideri Devlet Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'de halka hitap etti. Erdoğan, Bahçeli ve Baykal'ı eleştirdi.

Başbakan Erdoğan, Osmaniye'de Anasol-MHP Hükümeti'nin icraatlarını anlatıp, MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yüklendi. Erdoğan, "Sayın Bahçeli'nin Başbakan Yardımcısı olduğu hükğmet IMF'ye borçlandı biz ödüyoruz. ayın Bahçeli Osmaniye'nin milletvekili diye gerçekleri söylemezsem Osmaniyelilere haksızlık etmiş olurum" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından bazı ayrıntılar şöyle:

-Doğalgaz olayı. Biz geldiğimizde 9 ilde vardı. Şimdi 63 ilde doğal gaz var. 2005 yılyında Osmaniye'ye gaz alımını sağladık. Sanayi tesislerini doğalgazla buluşturduk ve istiyoruz ki evlerinizin tamamı doğalgaz kullanır hale gelsin.

-Biz .osamaniyemizi, çiftçi kardeşlerimizi onutmadık. Dönemimizde Osmaniye'ye 27 trilyon destek verdik. Ziraat Bankası 2002 yılında 3 trilyon kredi desteği verdi yüzde 59 faizle. Bizim dönemimizde neredeyse on kata yakın. 29 trilyon tutarında kredi verdik faiz oranı yaklaşık yüzde 17... Halkbank'ta esnafa verilen kredi 2002'de, ah Bahçeli ah. Bana diyor ki şöyle ayrıncılık yapıyor, böyle yapıyor. Ama bunlar devletin resmi rakamları. 1.8 trilyon kullandı. Şimdi 27 trilyon kredi verdik esnaf ve sanaatkarımıza. O zaman yüzde 47 faiz veriyordu şimdi yüzde 7 ile 13 arasında faiz veriyorsunuz...

-Osmaniye'nin köyleri için 39 trilyon gönderdik.

-Belediyecilik bizim işimiz, bu kardeşiniz belediye başkanlığından geldim. Ben damdam düştüm damdan. İstanbul'u bu CHP'den susuz, çöp, çamur ve çukur içinde aldım. Ama hamdolsun hiç biri kalmadı. Dünyanın en temiz kentleri arasına İstanbulumuzu soktuk. 180 km uzaktan ıstıranca dağlarını delerek su getirdik.

-Biz laf üretmiyoruz iş üretiyoruz, Bahçeli dün Düziçi'nde konuştu. Doğru söylüyor. Osmaniye'de dedik ki bir bayrak değişimi yapalım. İstişareler yaptık. Makine Mühendisi Suat Önal kardeşimle yolumuza devam kararı aldık.

HABERVAKTİM.COM