Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu Topa Tuttu

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu Topa Tuttu

Genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşan Erdoğan, ekonomik kriz ve Suriye konularında net mesajlar verdi

Türkiye ve dünya gündemi çok sıcak. Avrupa ve dünya ekonomileri krizle boğuşurken Ortadoğu'da da Suriye tansiyonu yüksek bir noktada.

İşte gündemin bu iki sıcak başlığını değerlendiren Başbakan Erdoğan, muhalefetin Suriye tepkisine 'Yazıklar olsun' diye cevap verirken, ekonomik kriz iddialarıyla ilgili olarak da 'Evet tekrar söylüyorum, bu defa kriz teğet bile geçmeyecek' dedi.

İşte Erdoğan'ın genişletilmiş il başkanları toplantısında yaptığı o konuşma:

Ak Parti'nin sadece belli bir bölgenin belli bir zümrenin partisi olmadığı tekrar aşi,kar bir şekilde tescil edildi.

Seçim sonuçlarına göre harita çizenler AK Parti'nin Türkiye'nin ortak değerleri üzerinden yükseldiğini görmeliler.

Ne acıyı ne sevinci paylaşabiliyorlar. Biz işimize bakalım. Biz daha çok halkımızla kucaklaşmaya bakalım. Dedik ya uzun ince bir yoıldayız, gidiyoruz gündüz gece. Gideceğiz gündüz gece. Durmak yok yola devam.

TOPLUMUN TALEPLERİNE KULAKLARIMIZI KAPAMADIK

Yola çıktığımız ilk günden beri milletimizin beklentilerine tek bir an bile sessiz kalmadık. Kendimizi insanlarımızın uzağına konumlandırmadık. Toplumun taleplerine kulaklarımızı kapatmadık. Kendimizi aşılmaz duvarlar arkasına saklamadık.

Memleketimizi baştan sona imar için hiç durmadan çalışacağız. Dün akşam Keçiören'in arka sokaklarında iftar yaptık. Bazı evlere misafir olduk. Orası Başkent Ankara.. Oraların hali bizim insanca yaşayacağımız bir manzarayı ifade etmiyor. Gelin bize yardımcı olun, biz buraları sizden anlaşarak alalım ve TOKİ olarak buralara girelim ve insanca yaşayabileceğimiz güzel imkanlar hazırlayalım. Bir kısmı da ben müteahhitlere vereceğim diyor. Vatandaşlarımızı halkımızı biz buralarda inanın görmek istemiyoruz.

GECEKONDULAR BAŞKENT ANKARA'YA YAKIŞMIYOR

Belediye Başkanı arkadaşlarıma da onu söyledim: Tek tek anketinizi yapın ve burada neticeye gidelim. Bunlar Başkent Ankara'ya yakışmıyor.

Ak Parti orada yüzde 60 oy almış evet ama o şartlar vatandaşlarımıza yakışmıyor. Yaptığımız işleri emanet şuuruyla yaptık. Biz 9 yıldırı yüzümüze bakılamayacak bir ayıbımız olmadı hamdolsun. Türkiye'nin 2002'den bu yana aldığı yolu herkes görüyor. dinamik büyüme istikrarı numune olarak gösterliyor. Ortada çarpıcı bir tablo var. Bu istikararı bu başarıyı kendi menfaatlerine aykırı görenler güneşi balçıkla sıvamaya muktedir olamayacaktır. Bütün kurumlarımızın demokratik bir ahenk içerisinde güç birliği yapması yaşanan acılara da son verecektir. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.