Erdoğan MYK sonrası açıklama yapıyor

Erdoğan MYK sonrası açıklama yapıyor

AK Parti'nin MYK toplantısı sonrası Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapıyor..

Salona Başbakan Ahmet Davutoğlu'ya birlikte giren Erdoğan tarihi açıklamayı yapıyor.. Erdoğan açıklamasında AK Parti Genel Başkan ve Başbakan'ın Ahmet Davutoğlu olduğunu duyurdu..

İŞTE ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Değerli basın mensupları, değerli yol arkadaşlarım, ekranları başında bizi izleyen aziz milletim. Öncelikle hepinizi selamlıyorum. 

AK Parti'nin ilgili kurulları tarafından alınan kararlar, Türkiye'nin en büyük siyasi hareketi olduğu için Türk siyasetinin ve ülke yönetiminin de geleceğini ilgilendiriyor. Hatta AK Parti'de yaşanan gelişmeler, tüm bölge ülkeleri tarafından da yakından takip ediliyor. 

AK Parti grubunda ve MYK'da, Genişletilmiş İl Başkanları toplantılarında ve istişarelerinde arkadaşlarımızın görüş ve önerilerini aldık. 

En son MYK'da da meseleyi ayrıntıları ele aldık ve bir sonuca vardık. Şu parti ne dedi, diğer parti ne dedi, onlar adaylarını nasıl belirledi, bunların hiçbirisi bizi ilgilendirmiyor. Bizi sadece kendimiz ilgilendiriyor. Biz hiçbir siyasi partinin kendi içinde müracat etmediği yollara başvurarak adımımızı atarız. Şu anda da attığımız adım budur. Tüm birimlerimizle görüşmelerimizi yaptık. 

Belirlediğimiz adayı açıklamadan önce burada birkaç hususu, özellikle bizi burada veya ekran başında dinleyen milletime de aktarmak istiyorum. 

Değerli dostlarım, sevgili kardeşlerim, bir az önce de ifade ettiğim gibi adayımızın belirlenmesinde gerçekten büyük bir zaman ayırdık. Aldığımız her önemli kararda olduğu gibi bu kararda da sokaktaki vatandaştan partimizin en üst kurulundaki kişilere kadar istişareler yaptık. Bu istişarelerde birçok isim öne çıktı. Bütün kurullarda öne çıkan isimlerin her biri bizim için çok değerli isimlerdir. Bu büyük görevi taşıyabilecek isimlerdir. Partimiz içinden genel başkanlık ve başbakanlık makamına sahip ehliyeti olan çok sayıda aday çıkmıştır. Bu da son derece gurur vericidir. 

"KİM VAR" DENİLDİĞİNDE "BEN VARIM" DİYECEK ARKADAŞLARIMIZ VAR

Bu salonda "kim var" denildiğinde sağına soluna bakmadan "ben varım" diyebilecek birçok kişi var. Bir başka konu, süreci barış ve kardeşlik hukuku içinde belli bir noktaya getirdik. 

Partimiz içinde nifak çıkması veya çıkarma gayreti içinde olanlar, ellerini ovuşturanlar oldu, medyada AK Parti içinde çatışma çıkması için çok kirli operasyonların yapıldığına da şahit olduk. Belli çevrelerde partimiz içinde çatlak oluşturmak için gayret gösterenler de oldu. Bunların hepsini biliyoruz ama bunları herkesle paylaşamayız. Partimiz bu tuzakların hiçbirine düşmedi. Şu ana kadar süreci çok başarıyla, kardeşlik ve dostluk hukukuyla bu günlere getirdik. 

"HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAYACAKLAR"

Yeni genel başkan eminim ki AK Parti'nin bütünlüğünü her şeyden üstün tutacaktır. Partimiz içinde fitne çıkmasını bekleyenler, bugüne kadar olduğu gibi genel kurul ve sonrasında da hayal kırıklığına uğrayacaktır. 

FUTBOLDAN ÖRNEK VERDİ

Öne çıkan isimlerden birini seçmemiz gerekiyordu. Futbol oynadığım yıllarda hocamız şunu söylerdi: Çocuklar kadro 18 kişi, takım 11 kişi.. Dolayısıyla 7 kişi takımın dışında kalacak... İşte siyasetin de böyle bir yapısı var. Belli kriterler devreye girer ve takımı oluşturursunuz. 

PARTİ İÇİNDE KIRGINLIK YOK

Adayımız çok yoğun istişareler neticesinde belirlendi. Adayımız partimizin kuruluşundan bu yana gelen kriterler ve tecrübe ışığında belirlendi. Partimiz içinde herhangi bir kırgınlık oluşmamıştır. Buna ihtimal de vermiyorum. İstişarelerin ne kadar sağlıklı olduğunu herkes gördü. 

KARDEŞİM AHMET DAVUTOĞLU

Bu büyük ve örgütlü teşkilat kendi içinden sadece bir kişinin seçilmesi gereken böyle bir anda o bir kişiyi belirlemiştir. 27 Ağustos'ta AK Parti'nin genel kuruluna aday olacak girecek arkadaşımız Davutoğlu kardeşimizdir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.