Erdoğan, TIME'ın da kafasını karıştırdı!

Erdoğan, TIME'ın da kafasını karıştırdı!

ABD'nin ünlü dergilerinden Time, Erdoğan ile ilgili analizinde önce ayrılık yaratan figür olarak eleştirdi, ardından da övdü...

Başbakan Erdoğan, ABD'nin ünlü dergilerinden Time'ın da kafasını karıştırdı. Dergi, Başbakan Erdoğan'ı önce ayrılık yaratan figür olarak eleştirdi, ardından da övdü...

ABD’nin saygın haber dergisi Time, 12 Haziran seçimleri öncesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden kazanacağına dair çok az şüphe bulunduğunu, asıl sorunun ise anayasayı tek başına değiştirmeye yetecek sayıda milletvekili çıkarıp çıkaramayacağı olduğunu yazdı.

GENİŞ OMUZLU GÜÇLÜ HATİP

Dergi konuyla ilgili makelesinde şunları dile getirdi:

“Görünürde popülaritesinin zirvesindeki Erdoğan, Türk tarihinin en ayrılık yaratan figürlerinden biri haline geldi. Eski futbolcunun bizimle ya da bize karşı politikası ülkede derin bir kutuplaşma yarattı. Uzun, geniş omuzlu ve güçlü bir hatip olan Erdoğan, geçen 8 yılda Türkiye’de bi iz bıraktı. Türkiye’de kişi başına düşen milli gelir ikiye katlandı, Türk demokrasisinde arka planda gücün söz sahibi orduyu bu rolünden soydu.

CEMAAT-POLİS İLİŞKİSİ

Bu dönemde Pennsylvania’da yaşayan imam Fettullah Gülen cemaati tarafından yönetildiği iddia edilen polis güçlendi. Cemaati inceleyen, uluslararası alanda takdir görmüş iki gazeteci tutuklandı. Şimdi seçim sonuçlarında merak edilen Erdoğan’ın anayasayı değiştirecek kadar milletvekili çoğunluğuna ulaşıp ulaşamayacağı.

BAŞKANLIK HAYALİ

Eğer Erdoğan meclisteki 550 koltuktan 330’unu kazanırsa, kendi görüşünde bir anayasa hazırlayabilecek. Görüşü konusundaki küçük sırrını açıklamıştı. İstediği Rusya ya da Fransa’daki gibi bir başkanlık sistemi oluşturmak.” 


Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.