Erdoğan'dan Çoşkun'a Ağır Gönderme

Erdoğan'dan Çoşkun'a Ağır Gönderme

Erdoğan Bekir Coşkun'u milleti anlamamakla suçlarken çok sert bir ifade kullandı.

Başbakan Erdoğan Sivas'ta partililere sesleniyor. Erdoğan, AK Parti'ye oy verenleri göbeğini kaşıyan adamlar olarak tanımlayan Hürriyet gazetesi yazarı Bekir Coşkun'u milleti anlamamakla suçlarken çok sert bir ifade kullandı. Erdoğan'ın omuzundaki Sivasspor atkısı dikkat çekti.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

"Bunlar monşer eskisi. Bunlar milleti anlamakta zorluk çekiyor. Bu millete tepeden bakarak siyaset yapılmaz. Bunların bir de yandaş medyaları da var. Siz onların kim olduğunu iyi biliyorsunuz.

Benim milletime göbeğini kaşıyan adamlar diyor. İşte bunların bu millete bakışı. Bunların milletle işi yok. Bunların sevgili köpekleri var onlarla yatar onlarla kalkar. Benim milletime kimse bu yakıştırmaları yapamaz. Kimse milleti alay konusu yapamaz.

Daha bitmedi. Daha yapacağımız çok şey var.

Bizim dönemimizde çeteler ve mafyalar yokluğa mahkum oldu. Onlar önce batırdıkları bankaların hesabını versinler. Milletin sırtına vurdukları faturaların hesabını versinler. Bizim dönemimizde bir tane banka fona devredilmedi.

Halep ordaysa arşın burada.. Bizden önce halkımın cebindeki parayı modern hırsızlar enflasyon ile çalıyordu.

Seçimden seçime yüzlerini halka çeviriyorlar. Sonra birilerini sağa sol gönderip bak işte bu iktidar kömür dağıtıyor diyorlar. Biz bu kömürü bugün mü dağıtıyoruz. Biz bunu 6 yıldır yapıyoruz. Halkımıza hizmet için yapıyoruz.

AK parti çeyrek altın dağıtıyor dediler. Siz bu altınlardan aldınız mı? Size de getirdiler mi bu altınlardan. Yok. İşte siz 29 Mart günü AK Parti'nin ampülüne mührü basmak suratiyle bunlara cevabı vereceksiniz.

Sayın Baykal sen bu halka yardım yapamamışsın. Bari yapana engel olma.

Biz yaradılanı yaradanda ötürü seviyoruz. Bu oyunları biz bozacağız.

Sivas'a gelip de Aşık Veysel unutulur mu? Veysel ne der,

Kürtü Türkü ne Çerkezi
Hep Ademin oğlu kızı
Beraberce şehit gazi
Yanlış var mı ve neresi


Yezit nedir, ne kızılbaş
Değil miyiz hep bir kardaş
Bizi yakar bizim ataş
Söndürmektir tek çaresi

Bizim felsefemiz budur.

Bizler 70 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Biz de siz biz ayrımı yok. Hizmet alırken de götürürken de bu ayrımı yapmayız. Biz şu köy şöyle bu köy böyle anlayışını elimizin tersiyle ettik. Biz önce insan dedik. İnsanın merkeze koyduk ve hizmet götürme yarışına koyulduk.

Şeyh Edebali'nin dediği gibi İnsanı yaşıt ki devlet yaşasın dedik. Yarın kabre konulunca sorguda Cumhurbaşkanı başbakan niyetine denilmez. Bize tevazu yarışır. Bize hizmetkarlık yarışır.

Sivas Anadolu'da bir patlama daha yaptı. Futbola damga vuran Sivasspor'un Yiğidolarını gururla izliyoruz. Şimdi Sivasspor'a yakışacak bir stadı yapmak için çalışmalara başladık. Sivasspor'a kapalı spor salonunun da içinde bulundu çok kapsamlı bir tesis yapmak için çalışmalara başladık. Sivas bu modern stadında ismini Avrupa'ya duyuracaktır.

Sivas'ta eli kalem tutan dili kelam tutan insan kıtlığı yaşanmaz diye bir söz vardır. Sivas'a bunun için eğitim alanında da önemli projeler yaptık.

AYRINTILAR GELECEK"

Bu haber toplam 408 defa okunmuştur