Erdoğan'dan Komünist Ülkeye Cami Sözü

Erdoğan'dan Komünist Ülkeye Cami Sözü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce hiçbir cumhurbaşkanının gitmediği Küba'ya gidiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi kapanış toplantısında yaptığı konuşmada "2015 yılının başında Küba'ya ziyarette bulunacağım" dedi. 

KOMÜNİZMLE YÖNETİLEN KÜBA'YA CAMİ SÖZÜ

Latin Amerika'nın İslam'la tanışmasının 12. yüzyıla kadar dayandığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, komünizimle yönetilenKübalıların istemesi halinde Küba'ya büyük bir cami yapacağının sözünü verdi. 

KÜBA'YI ZİYARET EDEN İLK CUMHURBAŞKANI OLACAK

umhurbaşkanı Erdoğan'ın 2015 yılında gerçekleştirmesi beklenen Küba ziyareti Türkiye için de ayrı bir öneme sahip. Eğer bu ziyaret gerçekleşirse Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küba'yı ziyaret eden ilk Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olacak. 

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Türkiye-Küba Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı Küba ziyaretinin Türkiye Cumhuriyeti açısından çok önemli olduğunu ve bu ziyaretin kendisini çok mutlu edeceğini dile getirdi. 

FİDEL CASTO'YU ZİYARET EDECEK Mİ? 

Cumhurbaaşkanı Erdoğan'ın 2008 yılında, yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı, 1976 yılından beri yürütmekte olduğu Küba'nın en yüksek yönetim organı olan Devlet Konseyi Başkanlığı görevini bırakan Fidel Castro'yu ziyaret edip etmeyeceği de merak konusu oldu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.