Erdoğan'dan Nuray Mert'e: Yaptığın namertlik

Erdoğan'dan Nuray Mert'e: Yaptığın namertlik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Konya mitinginde halka seslendi.

Seçim mitinglerine devam eden Başbakan Erdoğan'ın bugünkü durağı Konya'ydı. İşte seçimlere 9 gün kala Başbakan Erdoğan'ın Konya'da yaptığı açıklamaların satır başları:

ECONOMİST'İN 'CHP'YE OY VERİN' ÇAĞRISINA SERT TEPKİ

Ne diyor CHP Genel Başkanı, "Biz olsaydık Mavi Marmara Gemisi kalkmazdı" dedi.

CHP Genel Başkanı'nın İsrail'e verdiği selam karşılığını bulmuş. Uluslararası bir dergi, adını da açıklayayım, The Economist. "Oyunuzu doğrudan doğruya CHP'ye verin" diyor. Bu nasıl bir pervasızlık. Açıkca AK Parti'ye oy verin dese buna da karşı çıkardık. Bu derginin CHP'ye destek vermesi, nasıl bir proje olduğunu ortaya koyuyor. Neymiş CHP demokrasinin teminatıymış.

Bunlar sadece Türkiye'ye değil, CHP'ye de fransızlar. Eğer CHP'yi biraz tanısınlar, demokrasi ile CHP'nin yan yana gelmediğini, gelemeyeceğini bilirlerdi. Ey The Economist sen bu ülkeye çok fransızsın. CHP sadece ulusal değil uluslararası bir projesiymiş. Biz CHP'yi sadece Türkiye'deki çetelerin projelerin parçası olduğunu biliyorduk uluslarası çetelerin de projesiymiş.

Konya'dan soruyorum. Bu yeni CHP'nin dışpolitikasını bilen var mı? Telaviv'den başka yere selam yolladı...

Hakkını yemeyelim. Geçen gün bir gazeteye "Dayan Yorgo CHP geliyor" dedi. Yunanistan'ın en büyük gazetesi dalga geçti: "Dayan Yorgo Kılıçdaroğlu geliyor" diye manşet attı.


NURAY MERT'E DE SERT ÇIKTI

Bir kadın gazeteci var ve köşesinden, televizyondan konuşuyor: PKK'nın yayın organına açıklama yapıyor. Katliamlarla yol yapımı arasında bir bağ kuruyor ve söylemek istediği şu güya biz duble yolları Dersim'deki gibi kolay harekat yapılsın diye yapıyormuşuz. Açık söylüyorum bu mertlik değildir namertliktir. Yolu olmayan bir ülke medeniyeti konuşabilir mi?

Ben insanlarımı hendeklerden sıçraya sıçraya mı göndereceğim. Siz kime şirin görünmeye çalışıyorsunuz. BDP'ye karşı bu kadar uysal Ak PArti'ye karşı nasıl saldırgan olabiliyorsun. Cizre'deki çocukların yüzlerini yakanları değil de PKK'lıları sahipleniyorsunuz. 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum