Erdoğan'ın içki uyarısına aköz'ün cevabı

Erdoğan'ın içki uyarısına aköz'ün cevabı

Diyarbakır dönüşü uçaktaki gazetecilerle sohbet eden Başbakan Erdoğan, çok kilo alan Emre Aköz'e içki uyarısı yaptı, aldığı cevap ise kahkahaya boğdu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Sabah Gazetesi yazarı Emere Aköz arasındaki içki muhabbeti uçaktaki herkesi kahkahaya boğdu. Erdoğan'ın kilo vermesi için az içkiyi azaltması tavsiyesinde bulunduğu Emre Aköz'den "Sayın Başbakan işte bir tek sizin yanınızda içiyoruz" yanıtını alınca, hem kahkahayı patlattı hem de Ertuğrul Özkök'le ilgili 'manidar' bir espri yaptı.

Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, hafta sonu yapılan Dİyarbakır mitingin dönüşü, Erdoğan ile kendisini takip eden gazeteciler arasındaki sohbeti köşesine taşıdı.

Doğan Grubu'ndan hiçbir gazetecinin uçakta yer almamasını, "Başbakan ambargoyu başlatmış bile" şeklinde veren Küçükkaya, Erdoğan'ın Diyarbakır mitingindeki havadan dolayı dönüşte çok keyifli olduğunu söyledi ve Emre Aköz ile girdiği içki muhubbetini aktardı.

ERTUĞRUL BEY DE SÖZYLÜYORDU

İşte o sohbet: Başbakan Erdoğan, Diyarbakır mitinginin etkisiyle uçaktaki sohbette çok keyifliydi. En son bölümde Emre Aköz'e 'çok kilo almışsın, dikkat et' dedi. Aköz 'sigarayı bırakınca 11 kilo aldım' yanıtını verdi. Erdoğan 'kilo için asıl içkiyi biraz azalt' tavsiyesinde bulundu. Emre Aköz bunun üzerine 'efendim üçte bire indirdim' diye devam etti. Başbakan 'O kadar azalttıysan çok iyi' diyerek memnuniyetini dile getirdi. Emre Aköz baktı hava iyi 'Sayın Başbakan işte bir tek sizin yanınızda içiyoruz' diye espri yaptı. Başbakan da anında şu espriyle yanıt verdi ve sonunda müthiş bir kahkaha attı: 'Ertuğrul Bey de (Özkök) hep öyle söylüyordu.'

Başbakan Erdoğan ile Emre Aköz arasında yaşanan bir içki sohbeti da çok farklı bir şekilde basında yer almıştı. 2008'in son günlerinde AK Parti Milletvekili Nur Suna Memecan - karikatürist Salih Memecan çiftinin evinde gerçekleşen "Yeni Hayat buluşması" diye adlandırılan yemekte yaşanan alkol krizi basına sızmıştı. Fatih Altaylı'nın iddiasına göre o yemekte içkiyi fazla kaçıran Emre Aköz, elini kolunu sallayarak Başbakan Erdoğan'a 'akıl vermeye' kalkışmış, Erdoğan'ın da "bir daha bu adamı bu tarz organizasyonlara çağırmayın" diyerek Aköz'ü veto ettiği öne sürülmüştü. Emre Aköz ise konuyla ilgil bir açıklama yapmış ve o yemekte sarhoş olmadığını söylemişti.

Bu haber toplam 645 defa okunmuştur