Erdoğan;"Medya bunları yayınla" dedi ve sıraladı...

Erdoğan;"Medya bunları yayınla" dedi ve sıraladı...

Bingöl'deki yaklaşık 30 bin kişiye seslenen Başbakan Recep Tayip Erdoğan, "Hiçbir tehdide boyun eğmeyin. Hiçbir bildiri, saldırı ve şiddet eylemi sizi sandıktan ve hür iradenizden karar vermekten alıkoymasın. Düşüncenin bittiği yerde şiddet başlar, sözün

"SÖZÜN BİTTİĞİ YERDE TEHDİT BAŞLAR"
Genç Caddesi PTT kavşağında düzenlenen mitingde konuşan Başbakan Erdoğan, Başbakan olarak 8'inci gelişi olduğunu belirterek, seçime 4 gün kaldığını hatırlattı ve "Hiçbir tehdite boyun eğmeyin. Hiçbir bildiri, saldırı ve şiddet eylemi sizi sandıktan ve hür iradenizden karar vermekten alıkoymasın. 12 Haziran'da Bingöl sandığa gitsin. Sevgili kardeşler, düşüncenin bittiği yerde şiddet başlar, sözün bittiği yerde tehdit başlar. Demokrasiden korkanlar, taştan, sopadan, molotoftan medet umar. Bingöl bugüne kadar bu tehditlere pabuç bırakmadı. 12 Haziran'da da bırakmayacak, buna inanıyorum" dedi.

"APO KENDİNİ TANRI OLARAK GÖRÜYOR"
BDP'nin bağımsız adaylarının 11 Mayıs'ta Bingöl'e gelerek AK Parti'nin kalesi olarak gördükleri burayı yıkmak için din istismarı yaptıklarını söyleyen Erdoğan, "Gelip sizin inançlarınızı istismara yönelik vaaz ve hutbe gibi bir takım sözler edip gittiler. Bu BDP, terör örgütü bağımsız adaylar ne zamandan beri milletin dini değerlerini önemser oldular. Ufukta sandık görününce acaba neden dini, İslamı, imanı hatırladılar. Düne kadar Kürtlerin dini Zerdüşlüktür diyordu. Kılıç zoruyla Müslüman yapıldılar diyorlardı" dedi. BDP'nin sırtını terör örgütüne yasladığını, "Meydanlarda Apo peygamberdir" dediğini söyleyen Erdoğan, "Bunları unutmuşlar. Meğer Apo kendisini haşa tanrı olarak görüyor. Medya bunları kaydedin bunları yayınlayın. Ne diyor 'Başta Tanrı ile savaş verdim. Başarı ile çıktıktan sonra yarı tanrı oldum' diyor. Kim diyor İmralı diyor. Namaza da hakaret ediyor. Namazın kendisini 'genel anlamda bir tiyatrodur' diyor. Bunların tamamı Apo'nun yayınladığı kitaplarında var. İsmi, sayfaları bizde mevcuttur. 11 Mayıs'ta gelip din istismarı yapanlar anlattıklarıma ne cevap verecekler?" dedi.

"BAY KEMAL TV'YE ÇIKINCA YAZARLAR KANAL DEĞİŞTİRİYOR"
Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'ye oy veren 16 milyona "beyinsiz" dediğini belirterek, bazı yazarların kendisinin çok sert konuştuğunu söylediğini ifade edip, "Bunlar diğer genel başkanları dinlemiyor Bay Kemal demek TV'lere çıkınca bu yazarlar hemen kanal değiştiriyor" dedi.

"BAĞIMSIZLAR MECLİSTE TURİST GİBİ GEZİYOR"
"Bağımsız adaylar seçilse Bingöl'e ne getirecek?" diye soran Erdoğan, şöyle devam etti: "AK Parti'nin Bingöl'e neler getirdiği ortada. Değişik illerden seçilenler oldu acaba ne getirdi? Bunlar sadece mecliste bağırmak için varlar. Turist gibi dolaşırlar. Ortalığı karıştırmaktan başka bir iş yapmazlar. Hiçbir hizmete yaramayacak olan bu bağımsız aday ve adaylara benim kardeşlerim inanıyorum oy vermeyecekler" dedi.


Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.