Erzincan Emniyeti'nde Kan  Kampanyası

Erzincan Emniyeti'nde Kan Kampanyası

Erzincan Emniyeti'nin bin ünite kan toplama kampanyası devam ediyor

Erzincan Emniyet Müdürlüğü başlattığı aile polisi uygulaması çerçevesinde ihtiyaçlı üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek, tıraş ve eşya imkanı sunarken, bin ünite kan bulunması kampanyasına da devam ediyor.

Aile polisi uygulamasıyla Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren Erzincan Emniyet Müdürlüğü gerçekleştirdiği sosyal yardımlaşmayla büyük taktir topluyor. Kan bağışı kampanyası Emniyet Müdürü Dr. Ahmet Çimen'in 4 Aralık 2008'de Polis Meslek Yüksekokulu konferans salonunda yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Kampanya ile aile polisinin yaklaşık 500 aileden ortalama 2 vatandaşı kan vermeye ikna etmesi istendi. Bu şekilde 31 Ocak 2009 tarihine kadar bin ünite kan bulunması hedef olarak belirlendi. En fazla kan bulan ilk on emniyet personeli ödüllendirilecek.

Halen devam eden kampanyaya Cihan Medya çalışanları da destek verdi. Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Bilge Kafkasyalı kontrolünde kan veren Cihan Medya Temsilcisi Abdullah Takı, "Bir gün herkese lazım olabilecek olan kan bağışı kampanyasının başarıyla devam etmesi sevindirici bir durum. Karınca kararınca biz de personelimizle kan vererek çorbada tuzumuz bulunsun dedik." dedi.

Kampanya ile elde edilen kan miktarının çok güzel bir rakam olduğunu belirten Dr. Bilge Kafkasyalı ise "Kan bağışı yapmak için 18-65 yaş arasında olmak ve kilosu 50 kg.'dan aşağı olmamak yeterli. Bu şartları taşıyan herkes 3 ayda bir kan verebiliyor. Kan bağışı ortalama 25 dakika sürüyor." dedi.

Emniyet Müdür Yardımcısı Nuri Ateş ile Asayiş Şube Müdürü İsmail Maden de Erzincan polisinin bin ünite olarak belirlediği hedefi yakalamasına az kaldığını belirtti. (CİHAN)
Kaynak:Haber Kaynağı