Eşlerine Söz Geçiremeyen MHP'liler

Eşlerine Söz Geçiremeyen MHP'liler

MHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Çakır, öyle bir itifafta bulundu ki; bir çok MHP'li bu açıklamaya kızacak gibi... İşte Çakır'ın çok konuşulacak o açıklaması...

Bugüne kadar 'Alece MHP'li' kimliğiyle tanınan MHP'de işler değişiyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Çakır'ın itiraflarına göre, MHP'lilerin yüzde 70'inin eşleri artık partiye oy vermiyor.

Töre Düğün Salonu'nda partisinin il istişare toplantısı öncesinde konuşan Çakır, toplumun yüzde 50'sini oluşturan kadınlara MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çok önem verdiğini söyledi.

Kendisinin parti genel merkezinde araştırma, strateji ve geliştirme biriminin başkanı olduğunu anımsatan Çakır, şunları söyledi:

''Burada yapmış olduğumuz çalışmalar şunu gösteriyor. Partililerimizin yüzde 70'inin eşi maalesef partimize oy vermiyor. En son seçimlerde ortalama 6 milyon aldık. Bu oyların 3 milyonu erkek 3 milyonu kadın değil. 4 milyon 200 bini erkek, diğeri kadın. Bu ne demek? Bize oy verenlerin çoğu bekar ya da eşler oy vermiyor. Bizim bayanlarımızda da şöyle bir şey var; bizim beyler eve gidiyor efeleniyor, küfeleniyor hanımı kızdırıyor. Hanım da diyor 'Sen misin böyle yapan' sandıkta intikamını alıyor. Bu söylediklerim tahmini değil araştırmaların sonucu.''

Genel Başkan Bahçeli'nin, 'öyle şeyler yapılmalı, öyle şeyler düşünülmeli ki'genel seçimler sonrası 'Keşke şunu da yapsaydık' denilmemesi gerektiğini söylediğini ifade eden Çakır, Bahçeli'nin yıllarca partiyi, yöneticileri ve kendisini eleştirenlere de bizzat telefon açarak partiye davet ettiğini anımsattı.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak yapıldı.

Etiketler :